Qeveria i reagon Haradinajt: Deshi të takohej me Kurtin në 9:00, qëndroi tre minuta në holl dhe u largua

26.09.2021 16:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qeveria i reagon Haradinajt: Deshi të takohej me Kurtin në 9:00, qëndroi tre minuta në holl dhe u largua

Qeveria e Kosovës ka reaguar lidhur me deklaratën e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, se ishte thirrë për takim me kryeministri Kurti lidhur me gjendjen në veri, të dielën në ora 9:00, por që nuk e kishte gjetur atë në zyrë.

Zyra e kryeministrisë ka bërë të ditur se kryeministri Kurti, mbrëmjen e së shtunës i ka ftuar tre liderët e subjekteve politike opozitare në Kuvend, për takim të përbashkët, të dielën në ora 10:00.

Në reagim thuhet se me kërkesë të Haradinajt, takimi me të ishte caktuar të mbahej në ora 9:00, mirëpo ai ka qëndruar në hollin e pritjes tre minuta dhe është larguar.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, mbrëmë i ka ftuar të tre liderët e subjekteve opozitare në Kuvend për takim të përbashkët me ta, për të dielën në ora 10:00. Ftesës për takim në ora 10:00, i janë përgjigjur kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës z. Memli Krasniqi dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, z. Lumir Abdixhiku. Me kërkesë të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Kryeministri Kurti ka pranuar ta takojë atë, sipas propozimit të z.Haradinaj, ndaras, sot në ora 9:00. Z. Haradinaj është pritur nga protokolli i kabinetit në ora 8:56. Takimi nuk është realizuar, për shkak se z.Haradinaj është larguar nga Zyra e Kryeministrit, pas qëndrimit në hollin e pritjes nga ora 8:56 deri në ora 8:59”, thuhet në sqarimin e zyrës së Kryeministrisë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rakiq: Themelimi i asociacionit nuk është tekë e Listës Serbe, por detyrim ndërkombëtar

Rakiq: Themelimi i asociacionit nuk është tekë e Listës Serbe, por detyrim ndërkombëtar

Lajçak: Mali i Zi mund të llogarisë në mbështetjen e qartë të BE-së në anëtarësim

Lajçak: Mali i Zi mund të llogarisë në mbështetjen e qartë të BE-së në anëtarësim

Policia kap tre persona në Aeroportin e Prishtinës të cilët kishin leje të qëndrimit të falsifikuar

Policia kap tre persona në Aeroportin e Prishtinës të cilët kishin leje të qëndrimit të falsifikuar

Punimet në rrjet, KEDS-i tregon ku do të ndërprehet rryma gjatë dy ditëve të ardhshme

Punimet në rrjet, KEDS-i tregon ku do të ndërprehet rryma gjatë dy ditëve të ardhshme

Haziri: LDK-ja është dyfishuar në vota, duke shënuar 100% rritje

Haziri: LDK-ja është dyfishuar në vota, duke shënuar 100% rritje

​RrGK: Institucionet e drejtësisë vazhdojnë të inkurajojnë dhunuesit e vajzave

​RrGK: Institucionet e drejtësisë vazhdojnë të inkurajojnë dhunuesit e vajzave

Pjesëtarët e FSK-së dekorohen me medalje pas kthimit nga misioni i parë ushtarak jashtë vendit

Pjesëtarët e FSK-së dekorohen me medalje pas kthimit nga misioni i parë ushtarak jashtë vendit

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit

Selakoviq: “Mbështetja e Greqisë rreth çështjes së Kosovës, e rëndësishme për ne”

Selakoviq: “Mbështetja e Greqisë rreth çështjes së Kosovës, e rëndësishme për ne”

Pengimi i boksierëve kosovarë për të hyrë në Serbi – Çeku: Kjo çështje të trajtohet në nivel dialogu

Pengimi i boksierëve kosovarë për të hyrë në Serbi – Çeku: Kjo çështje të trajtohet në nivel dialogu

Një i vdekur dhe tri raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Një i vdekur dhe tri raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Gjykata Supreme e aprovon kërkesën e PDK-së në Han të Elezit

Gjykata Supreme e aprovon kërkesën e PDK-së në Han të Elezit

Spitali i Gjilanit jep detaje për të lënduarit nga skelet

Spitali i Gjilanit jep detaje për të lënduarit nga skelet

Vaksinimi i fëmijëve mbi 5 vjeç në ShBA mund të nisë në fillim të nëntorit

Vaksinimi i fëmijëve mbi 5 vjeç në ShBA mund të nisë në fillim të nëntorit

Shefi i BE-së: Kosova nuk mund të zhvillohet pa përfshirjen e grave në tregun e punës

Shefi i BE-së: Kosova nuk mund të zhvillohet pa përfshirjen e grave në tregun e punës

Osmani organizon sonte Darkën e Lamës

Osmani organizon sonte Darkën e Lamës