Putin uron Macron-in për fitoren, i gatshëm për bashkëpunim

E publikuar: 08/05/2017 10:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Presidenti rus Vlladimir Putin ka uruar sot presidentin e ri të Francës Emanuel Macron, thuhet nga Kremlini zyrtar.

Putin ka konfirmuar gatishmërinë për bashkëpunim të ndërsjellë në fushat bilaterale, regjionale dhe pyetje globale, duke shtuar se kjo është në përputhje me interesat e dy popujve, transmeton agjencia ruse Tass.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!