PSG mund të detyrohet ta shesë Neymarin shkaku i Fair Play Financiarit

29.04.2018 00:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
PSG mund të detyrohet ta shesë Neymarin shkaku i Fair Play Financiarit

Sulmuesin brazilian, Neymar, mund të largohet në verë nga gjiganti spanjoll, Paris Saint-Germain.

Neymar u transferuar në verën e kaluar nga Barcelona tek PSG për një shifër rekord botëror prej 222 milionë eurove.

Megjithatë, që nga transferimi i tij në Parc des Princes nuk janë ndalur fjalët për një largim të tij pas vetëm një sezoni.

Skuadrat e mëdha evropiane janë vënë pas shërbimeve të tij, ku më e interesuara thuhet të jetë Real Madridi, por PSG ka mohuar një largim të tij.

Neymar mund të largohet nga PSG pas vetëm një sezoni (Getty Images)

Megjithatë, Neymar dëshiron një lëvizje në Real Madrid dhe gjigantët spanjollë janë të etur të nënshkruajnë me brazilianin.

Sipas mediumit italian CalcioMercato, PSG do ta lërë të largohet Neymarin vetëm nëse klubi përballet me problemet financiare të Fair Play këtë verë.

Pavarësisht nga një marrëdhënie disi e acaruar midis PSG-së dhe Neymarit, klubi nuk po kërkon ta lërë të largohet nëse çështja financiare nuk e dikton këtë lëvizje.

Përveç Real Madridit të interesuar për shërbimet e Neymarit janë edhe dy skuadrat e mëdha angleze nga Mançesteri, City dhe Unitedi. /Telegrafi/  

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton