Propagandisti serb: Kurti me Bashkim Jasharin kanë plane për sulm në Veri

06.12.2021 14:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Propagandisti serb: Kurti me Bashkim Jasharin kanë plane për sulm në Veri

Milovan Drecun, ish -komentatori politiko -ushtarak në Radiotelevizionin e Serbisë, tani në cilësinë e zyrtarit të një këshilli për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka komentuar emërimin e Bashkim Jasharit në krye të FSK’së duke thënë se “tani është e qartë se Albin Kurti nuk po mund të dalë nga uniforma e organizatës kriminale UÇK’ së”.

Ai ka thënë se të gjitha ato që i di për Bashkim Jasharin janë negative.

“Duhet të dimë se ai i përket një klani kriminal. Xhaxhai i tij është Adem Jashari që është likuiduar në përleshjet me forcat tona të sigurisë, por veçmas është interesante që Bashkim Jashari ka qenë njëri nga komandantët e zonave të të ashtuquajturës TMK nga viti 2003 dhe pikërisht në atë kohë është i dyshuar për aktivitete kriminale” ka thënë Drecun. Duke e sulmuar nga Beogradi komandatin e ri të FSK’së ai ka thënë se është i përfshirë “tregëtinë me drogë, armatim, reket dhe organizim të prostitucionit”.

Drecun duke vazhduar intervistën propagandistike në televizionin serb ka thënë se bashkë me Kryeministrin e Kosovës Albin Kurti kanë plane për sulm në Veri.

“Ata punojnë intensivisht për armatosjen e FSK’së që po shndërrojnë në një far ushtrie sipas planit 10 vjecar. Kanë plane operative për veprim dhe sulm në Veri të Kosovës. Qëllimi i tyre i vetëm është që të tentojnë të sundojnë me dhunë në Veriun e Kosovës” ka thënë Drecun që njihet me qasjen e tij antishqiptare nga vitet 90’të.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Propagandisti serb: Kurti me Bashkim Jasharin kanë plane për sulm në Veri

Propagandisti serb: Kurti me Bashkim Jasharin kanë plane për sulm në Veri

Kosova dërgon mbi 30 mostra për testim për variantin Omicron në Gjermani

Kosova dërgon mbi 30 mostra për testim për variantin Omicron në Gjermani

E krijoi vaksinën AstraZeneca, Sarah Gilbert : Pandemia e ardhshme mund të jetë më vdekjeprurëse se Covid-19

E krijoi vaksinën AstraZeneca, Sarah Gilbert : Pandemia e ardhshme mund të jetë më vdekjeprurëse se Covid-19

Arrestohen 14 persona në Gjakovë, organizonin lojëra fati

Arrestohen 14 persona në Gjakovë, organizonin lojëra fati

Kurti për mediumin malazez: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës

Kurti për mediumin malazez: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës

Jasharaj i kundërpërgjigjet Kurtit, thotë se nuk është çështje e tij që t’i caktojë udhëheqësit e sindikatave

Jasharaj i kundërpërgjigjet Kurtit, thotë se nuk është çështje e tij që t’i caktojë udhëheqësit e sindikatave

Shumë punëtorë mbetën pa punë gjatë vitit 2021, pritet që shkalla e varfërisë në vend të rritet edhe më shumë

Shumë punëtorë mbetën pa punë gjatë vitit 2021, pritet që shkalla e varfërisë në vend të rritet edhe më shumë

Shah mat ndaj Berishës?!/ Më 9 dhjetor Escobar takohet në Tiranë me Ramën dhe Bashën

Shah mat ndaj Berishës?!/ Më 9 dhjetor Escobar takohet në Tiranë me Ramën dhe Bashën

Vdes miku i madh i Kosovës, senatori Bob Dole

Vdes miku i madh i Kosovës, senatori Bob Dole

Qeveria e Kosovës duhet të ndajë buxhet dhe të angazhojë kompani të specializuara për lobim në SHBA

Qeveria e Kosovës duhet të ndajë buxhet dhe të angazhojë kompani të specializuara për lobim në SHBA

10 vite bashkëpunim me Kosovën, Iowa me video 22 minutëshe për partneritetin ushtarak

10 vite bashkëpunim me Kosovën, Iowa me video 22 minutëshe për partneritetin ushtarak

Një i vdekur e tri raste pozitive me Covid-19 në Kosovë

Një i vdekur e tri raste pozitive me Covid-19 në Kosovë

Një mjek për 1,000 të burgosur

Një mjek për 1,000 të burgosur

Kurti flet për masat e reja Anti-COVID, përmend edhe rrezikun e përhapjes së COVID-19 nga diaspora

Kurti flet për masat e reja Anti-COVID, përmend edhe rrezikun e përhapjes së COVID-19 nga diaspora

Ministri i Shëndetësisë prezanton masat e reja Anti-COVID, hyjnë në fuqi nga dita e nesërme

Ministri i Shëndetësisë prezanton masat e reja Anti-COVID, hyjnë në fuqi nga dita e nesërme

Jubileu i 80 -të i trasmetimeve radiofonike ndërkombëtare

Jubileu i 80 -të i trasmetimeve radiofonike ndërkombëtare