Pronari rrah punëtorin e tij 56-vjeçar

24.07.2021 22:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pronari rrah punëtorin e tij 56-vjeçar

Pronari i një kompanie në Vushtrri rrahu punëtorin e tij, thotë se ky i fundit kreu keqpërdorime.

Lëndimet në qafë e madje edhe në shpinë i ka të dukshme.

Edhe ngritjen në këmbë e ka të vështirë nga dhimbjet.

Kjo pasi ky 56 vjeçar nga Vushtrria thotë se një ditë më herët u sulmua fizikisht nga shefi i tij në kompaninë e të cilit punonte si shofer.

Sipas tij krejt kjo ndodhi për shkak të një shume prej 15 euro.

56 vjeçari përshkruan ngjarjen nga e cila ai pësoi lëndime. Pas kësaj, ai mori edhe trajtim mjekësor.

E pronari i të dëmtuarit, pranon se ka ndodhur sulmi fizik ndaj punëtorit të tij.

Fehmi Shabani gjatë ditës nuk ishte në vendin ku ndodhir ngjarja, por ai ka dhënë versionin e tij për arsyet e rrahjes.

Shabani tha se punëtori i tij kishte keqpërdorur pozitën e tij disa herë.

Rasti u lajmërua edhe në Policinë e Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë Rajonale të Mitrovicës, Avni Zahiti tha se rasti është iniciuar si lëndim trupor dhe sulm.

Viktima edhe gjatë së shtunës ka vazhduar vizitat mjekësore në spitalin e qytetit të Vushtrrisë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Krasniqi: Kërkova nga Kurti garantim të sigurisë për policët dhe koordinim me partnerët ndërkombëtarë

Krasniqi: Kërkova nga Kurti garantim të sigurisë për policët dhe koordinim me partnerët ndërkombëtarë

Situata në veri – përfundon takimi i Kurtit me liderët e opozitës, u pajtuan që të mbrohen kufijtë

Situata në veri – përfundon takimi i Kurtit me liderët e opozitës, u pajtuan që të mbrohen kufijtë

E goditi me shqelma mjekun e ia theu pajisjet në ordinancë, arrestohet pejani

E goditi me shqelma mjekun e ia theu pajisjet në ordinancë, arrestohet pejani

Presidenti i Këshillit Europian: Kurti dhe Vuçiqi të tërhiqen, të largohen Njësitë Speciale dhe barrikadat

Presidenti i Këshillit Europian: Kurti dhe Vuçiqi të tërhiqen, të largohen Njësitë Speciale dhe barrikadat

Shqipëria thirrje Serbisë: Tërhiqe ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Shqipëria thirrje Serbisë: Tërhiqe ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Ramabaja i VV-së: Pavarësia duhej të shpallej më 2006, falë Kurtit s’po ecim më si majmunë

Ramabaja i VV-së: Pavarësia duhej të shpallej më 2006, falë Kurtit s’po ecim më si majmunë

Presidentja Osmani ndërpret vizitën në Nju Jork shkaku i zhvillimeve në veri

Presidentja Osmani ndërpret vizitën në Nju Jork shkaku i zhvillimeve në veri

Drecun: Nëse Kosova nuk heq dorë nga vendimi, do të përdorim të gjitha mjetet mbrojtëse që kemi

Drecun: Nëse Kosova nuk heq dorë nga vendimi, do të përdorim të gjitha mjetet mbrojtëse që kemi

“Duam luftë”, protestuesit serbë provokojnë policinë

“Duam luftë”, protestuesit serbë provokojnë policinë

Hapja e horizonteve të reja për bizneset në prodhimtarinë bujqësore, një pikë e rëndësishme ku po e drejtojmë vëmendjen tonë

Hapja e horizonteve të reja për bizneset në prodhimtarinë bujqësore, një pikë e rëndësishme ku po e drejtojmë vëmendjen tonë

Daçiq: Situata në Kosovë – luftë nervash, kush ruan gjakftohtësinë fiton

Daçiq: Situata në Kosovë – luftë nervash, kush ruan gjakftohtësinë fiton

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë – Kurti, Sveçla dhe shefi i AKI-së arrijnë në Qeveri

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë – Kurti, Sveçla dhe shefi i AKI-së arrijnë në Qeveri

Skepticizëm ndaj Ligjit për origjinën e pasurisë

Skepticizëm ndaj Ligjit për origjinën e pasurisë

Krasniqi: Qeveria të marrë masa për të siguruar jetën e policëve, BE, SHBA e NATO të reagojnë

Krasniqi: Qeveria të marrë masa për të siguruar jetën e policëve, BE, SHBA e NATO të reagojnë

Deputetët e Listës Serbe vizitojnë protestuesit në Bërnjak

Deputetët e Listës Serbe vizitojnë protestuesit në Bërnjak

“S’mund të tolerohen tanket e avionët që mësyjnë kufijtë e Kosovës, Shqipëria s’duhet të heshtë”

“S’mund të tolerohen tanket e avionët që mësyjnë kufijtë e Kosovës, Shqipëria s’duhet të heshtë”