Prishtinë/ Mësimi po mbahet në dy shkolla

E publikuar: 01/09/2022 11:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Greva e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Kulturës dhe Shkencës është duke vazhduar në shumicë e shkollave në kryeqytet.

Pos këtyre, në shkollën mesme të mjekësisë “Ali Sokoli” dhe në qendrën e kompetencës “Shtjefën Gjeqovi” mësimi është duke vazhduar si rregullisht.

Ndërkaq për punë janë deklaruar edhe disa mësimdhënës në shkolla të tjera, por që mësim nuk po mbahet.