Presidentja Osmani takon presidentin Biden në SHBA

E publikuar: 22/09/2022 18:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar sot me presidentin amerikan Joe Biden, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Veç saj, presidentja Osmani dhe presidenti Biden ishin të shoqëruar edhe nga Zotëria i Parë i Kosovës, Prindon Sadriu, si dhe nga Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jill Biden.