Presidenti i Federatës Evropiane të Xhudos i dërgon letër FXHK-së për sukseset e Norës dhe Distrisë

29.07.2021 09:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Presidenti i Federatës Evropiane të Xhudos i dërgon letër FXHK-së për sukseset e Norës dhe Distrisë

Presidenti i Federatës Evropiane të Xhudos, Sergey Soloveychik i ka dërguar një letër presidentit të Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kukës.

Suksesi i xhudistëve kosovarë ka bërë bujë në të gjithë botën pas fitores së dy medaljeve të arta në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Për këtë sukses të jashtëzakonshëm, presidenti i Federatës Evropiane të Xhudos, Sergey Soloveychik i ka shkruar letër uruese presidentit të Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kukës.

“Zotëri presdient, i dashur Agron. Më jep nder të madh dhe kënaqësi t’ju përuroj juve, ekipin e Federatës së Xhudos së KOsovës dhe të gjithë kosovarët për sukesin në Lojërat Olimpike me dy xhudistët, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi”, tha ai.

“Medalja e Distrisë ishte e para e artë për Federatën Evropiane të Xhudos në këto Lojëra Olimpike, dhe së bashku me Norën ato bëbë histori prapë duke ndjekur hapat e Majlindës”, shtoi ai.

“Medalja e artë Olimpike është fryt i punës së tyre të palodhshme, shumë punë ndër vite duke u mbështetur nga federata juaj. Distria dhe Nora do të jenë shembull për gjeneratat e reja të Kosovës! Shpresoj të jenë të lumtura në dëshirat dhe objektivat e jetës së tyre! Dhe shpresoj që ekipi juaj i vogël por fantastik të vazhdojë të ëndërrojë lartë”, shkroi Sergey Soloveychik./

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Juve dëshiron ta rregullojë të ardhmen e Dybala sa më shpejt të mundet

Juve dëshiron ta rregullojë të ardhmen e Dybala sa më shpejt të mundet

Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior

Inter dëshiron t’i mbajë Brozovicin dhe Barellan në ekip

Inter dëshiron t’i mbajë Brozovicin dhe Barellan në ekip

I madhi Vedat Muriqi shënon, Kosova 1:1 Greqia

I madhi Vedat Muriqi shënon, Kosova 1:1 Greqia

Greqia në epërsi kundër Kosovës pas pjesës së parë

Greqia në epërsi kundër Kosovës pas pjesës së parë

Kosova e pret Greqinë, me synim për të mbetur në garë për kualifikim në Botëror – formacionet zyrtare

Kosova e pret Greqinë, me synim për të mbetur në garë për kualifikim në Botëror – formacionet zyrtare

Visar Bekaj rezulton pozitiv me COVID-19

Visar Bekaj rezulton pozitiv me COVID-19

Rashica: Shpresojmë në lojë të mirë, në këso ndeshje vendosin detajet

Rashica: Shpresojmë në lojë të mirë, në këso ndeshje vendosin detajet

Drejtori sportiv i Arsenalit: Na gjykoni kur të kthehen të gjithë lojtarët

Drejtori sportiv i Arsenalit: Na gjykoni kur të kthehen të gjithë lojtarët

Milot Rashica flet për dy ndeshjet e ardhshme të Kosovës

Milot Rashica flet për dy ndeshjet e ardhshme të Kosovës