Policja e burgut fillon një marrëdhënie “e cila bëhet e vrullshme” me të burgosurin, duke i dërguar mesazhe përmes një telefoni të fshehur! (Foto)

30.04.2018 23:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Policja e burgut fillon një marrëdhënie “e cila bëhet e vrullshme” me të burgosurin, duke i dërguar mesazhe përmes një telefoni të fshehur! (Foto)

Një police 25 vjeçare filloi një marrëdhënie personale me një të burgosur dhe i dërgoi mesazhe përmes një telefoni të fshehur nga ai.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Shauna Cleary, 25 vjeçe, filloi një marrëdhënie me të burgosurin e dhunshëm Kurt Jarman ndërsa punonte në një burg të meshkujve në Bridgend, në Uellsin jugor.

Siç thuhet më tej, Jarman, 22 vjeç, po vuante një dënim me 10 vjet burg, pasi ai sulmoi brutalisht një 77-vjeçar në shtëpinë e tij në një sulm të egër tre orësh.

Një gjykatë dëgjoi se vajza i dha numrin e saj të burgosurit dhe i dërgoi një varg mesazhesh në një telefon të cilin ai e kishte fshehur në qelinë e tij.

Prokurorja Joanna James tha se Jarman e thirri Clearyn në gusht të vitit të kaluar dhe marrëdhënia ‘u rrit vrullshëm’.

Cleary i dërgoi dy mesazhe të burgosurit më 1 tetor, por përmbajtja nuk ishte e njohur. Ajo u arrestua dhe telefoni dhe laptopi i saj u konfiskuan. Vajza nga Pontypridd, Uellsi Jugor, pranoi sjellje të keqe në zyrën publike.

Asaj iu dha një dënim me burg prej 16 javësh dhe urdhëroi të bënin 15 ditë veprimtari rehabilitimi, ndërkaq Jarman pranoi se kishte një telefon celular brenda burgut dhe u burgos për gjashtë muaj të tjerë. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Pekin 2022/ Nis dëbora artificiale në Yangqing

Pekin 2022/ Nis dëbora artificiale në Yangqing

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë