Policia ndërhyn në aktivitetin e PSD-së

07.05.2021 15:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Policia ndërhyn në aktivitetin e PSD-së

Policia e Kosovës ka ndërhyrë në aksionin e Partisë Socialdemokrate pasi aktivistët e kësaj partie gjuajtën me ngjyrë ne drejtim të objektit të Qeverisë, për të kundërshtuar miratimin e rekomandimeve të Komisionit për Ekonomi, për ndarjen e 11 milionë eurove ndaj KOSTT, raporton Ekonomia Online.

Pas veprimeve të PSD-së, policia hodhi gazë lotsjellës në drejtim të tyre.Në këtë aksion u arrestuan, Frashër Krasniqi, Zgjim Hyseni dhe Nol Nushi.

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj, para se të fillonte aksioni tha se Qeveria është duke e përkrahur krimin e organizuar në veri të vendit, me ndarjen e mjeteve për KOSTT ku do të mbulohen shpenzimet e energjisë elektrike për serbët.“Për humbje të mëdha financiare ajo që kemi demonstruar ketu është që gjithë ajo fushatë dramatike për nevoja të tyre populiste ka rënë poshtë sepse me një vendim të Kuvendit dhe qeverisë ne kemi paguar 11 milionë euro nga buxheti i Kosovës në drejtim të veriut. E para dyfish më të lartë e kanë standardin ata që jetojnë në veri sesa ata në jug dhe e dyta se ne veri është duke u bërë krim të organizuar”.

“Kurti në momentin që ka pranuar me vazhdu dialogun atëherë çdo gjë do të jetë avaz i qeverive të kaluara ngase ka zgjedhur rrugën e njëjtë. Edhe ajo gjakderdhje nuk ka më kuptim. Vetëvendosje ka ndërruar para se me ardh në pushtet dhe kjo ka qenë pika që jemi ndarë. Deklaratat e Donika Gërvallës i kemi cilësuar të papranueshme dhe vazhdimisht kemi folur për të e cila ka padurueshmëri ndaj UÇK-së”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Baton Haxhiu: Enver Hoxhaj kurrë nuk mund të jetë lider i një partie, është i pafuqishëm

Baton Haxhiu: Enver Hoxhaj kurrë nuk mund të jetë lider i një partie, është i pafuqishëm

Syla për shkarkimin e Agim Veliut: Abdixhiku u bë një ‘Vetëvendosje 2.0’, shkarkoi njeriun që ia kishte inat Kurti

Syla për shkarkimin e Agim Veliut: Abdixhiku u bë një ‘Vetëvendosje 2.0’, shkarkoi njeriun që ia kishte inat Kurti

Hasani: Kushtetuesja nuk mund ta gjej asnjë argument në favor të presidentes Osmani

Hasani: Kushtetuesja nuk mund ta gjej asnjë argument në favor të presidentes Osmani

Këshilli Prokurorial mbështet Lumezin: Çfarëdo tendence për cenimin e integritetit të Kryeprokurorit do të dështojnë

Këshilli Prokurorial mbështet Lumezin: Çfarëdo tendence për cenimin e integritetit të Kryeprokurorit do të dështojnë

Osmani në SEECP kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet pjesëmarrëse që s’e kanë njohur ende

Osmani në SEECP kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet pjesëmarrëse që s’e kanë njohur ende

Opozita kundërshton zgjedhjen e Komisionerit për Informim dhe Privatësi

Opozita kundërshton zgjedhjen e Komisionerit për Informim dhe Privatësi

Ky do të jetë kandidati i LDK-së për kryetar të Obiliqit

Ky do të jetë kandidati i LDK-së për kryetar të Obiliqit

Ministri i Jashtëm serb: Kroacia na fyu për çështjen e Kosovës

Ministri i Jashtëm serb: Kroacia na fyu për çështjen e Kosovës

Ministrja Haxhiu mohon se Qeveria do ta shkarkojë Lumezin

Ministrja Haxhiu mohon se Qeveria do ta shkarkojë Lumezin

Albana Luta zgjedhet kryesuese e Komisionit në Autoritetin Rregullator për Shërbimet e Ujit

Albana Luta zgjedhet kryesuese e Komisionit në Autoritetin Rregullator për Shërbimet e Ujit

LDK nuk i ka dhënë ende nënshkrimet për Dakën: Po e presim Avokatin e Popullit

LDK nuk i ka dhënë ende nënshkrimet për Dakën: Po e presim Avokatin e Popullit

​Radoniqi lavdëron Dakën: Këto ndryshime kanë ardhur si pasojë e udhëheqësisë së re asgjë tjetër

​Radoniqi lavdëron Dakën: Këto ndryshime kanë ardhur si pasojë e udhëheqësisë së re asgjë tjetër

Hoxhaj e konfirmon: Kemi mbledhur nënshkrimet, do ta çojmë Osmanin në Kushtetuese

Hoxhaj e konfirmon: Kemi mbledhur nënshkrimet, do ta çojmë Osmanin në Kushtetuese

Rumania nuk ndryshon qëndrim, për hatër të Serbisë nuk e pranon Kosovën

Rumania nuk ndryshon qëndrim, për hatër të Serbisë nuk e pranon Kosovën

Ulja e papunësisë mbetet e varur nga investimet e huaja  

Ulja e papunësisë mbetet e varur nga investimet e huaja  

Krimi në Greqi: Kamerat kanë regjistruar detajet e fundit të vrasjes së 20-vjeçares!

Krimi në Greqi: Kamerat kanë regjistruar detajet e fundit të vrasjes së 20-vjeçares!