Policia kroate jep detaje për aksidentin e autobusit kosovar ku vdiqën 10 persona

25.07.2021 10:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Policia kroate jep detaje për aksidentin e autobusit kosovar ku vdiqën 10 persona

Një aksident i rëndë i një autobusi nga Kosova ka ndodhur në Kroaci ku kanë vdekur 10 persona, 30 janë lënduar dhe një pjesë e tyre ende po rrezikojnë jetën brenda autobusit të aksidentuar.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 06:20 dhe sipas mediave kroatë së paku 10 persona kanë vdekur në këtë aksident ndërsa 30 të tjerë janë të lënduar rëndë.

Sipas shefit të policisë rrugore të Stacionit Policor ‘Slavonski Brod’, Franjo Galic i cili foli nga vendi i ngjarjes, autobusi është me targa të Kosovës në linjën Frankfurt – Prishtinë.

“Në ora 6:22, Departamenti i Policisë Brod – Posavina mori një raport se një autobus ishte aksidentuar. Me të arritur në vendin e ngjarjes, u përcaktua se ishte autobus me targa të Kosovës në linjën e rregullt Frankfurt – Prishtinë. Një hetim është duke u zhvilluar. Disa njerëz kanë vdekur dhe 30 janë dërguar në spital. Çdo informacion i mëtejshëm do të jetë në dispozicion pasi të ketë përfunduar hetimi”, tha ai, raporton gazeta Metro.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Osmani i kërkon presidentit gjerman ndihmë për njohje të reja

Osmani i kërkon presidentit gjerman ndihmë për njohje të reja

Federata Evropiane e Gazetarëve i reagon Ramës pasi nuk i lejoi gazetarët e Kosovës t’i bënin pyetje Merkelit

Federata Evropiane e Gazetarëve i reagon Ramës pasi nuk i lejoi gazetarët e Kosovës t’i bënin pyetje Merkelit

Kurti: Reciprociteti ndaj Serbisë do të vendoset, s’ka ndryshe

Kurti: Reciprociteti ndaj Serbisë do të vendoset, s’ka ndryshe

Në këto vende nesër nuk do të ketë rrymë

Në këto vende nesër nuk do të ketë rrymë

Kurti pas takimit me Merkel: Kosova gati për padinë për gjenocid ndaj Serbisë

Kurti pas takimit me Merkel: Kosova gati për padinë për gjenocid ndaj Serbisë

Vrasja e taksistit në Gjilan, gjykata merr vendim ndaj tre të dyshuarve

Vrasja e taksistit në Gjilan, gjykata merr vendim ndaj tre të dyshuarve

Kurti: Procesi i Berlinit i mjaftueshëm për të mos pasur alternativa tjera

Kurti: Procesi i Berlinit i mjaftueshëm për të mos pasur alternativa tjera

Avokati i Kadri Veselit e quan Prokurorinë të pandershme, Gjyqtari ia tërheq vërejtjen për gjuhën

Avokati i Kadri Veselit e quan Prokurorinë të pandershme, Gjyqtari ia tërheq vërejtjen për gjuhën

Fillon takimi i Kurtit me kancelaren Angela Merkel

Fillon takimi i Kurtit me kancelaren Angela Merkel

Guvernatori Mehmeti mirëpret thellimin e bashkëpunimit me institucionet gjermane

Guvernatori Mehmeti mirëpret thellimin e bashkëpunimit me institucionet gjermane

Nesër nis gjykimi ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale

Nesër nis gjykimi ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale

Regjistrimi i popullsisë përcillet me probleme teknike

Regjistrimi i popullsisë përcillet me probleme teknike

Rama s’i lejon gazetarët nga Kosova që t’i bëjnë pyetje Merkelit

Rama s’i lejon gazetarët nga Kosova që t’i bëjnë pyetje Merkelit

Austria e gatshme ta ndihmojë Kosovën në sektorin e bujqësisë

Austria e gatshme ta ndihmojë Kosovën në sektorin e bujqësisë

Merkel: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kanë përmbushur kushtet për anëtarësim në BE

Merkel: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kanë përmbushur kushtet për anëtarësim në BE

24 të vdekur dhe 357 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

24 të vdekur dhe 357 raste të reja me COVID-19 në Kosovë