Policia i konfiskon një armë dhe pesë fishekë 38 vjeçarit në Mitrovicë

E publikuar: 18/09/2023 14:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot është konfiskuar një armë zjarri me pesë fishekë në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicën e Jugut.

“Konfiskimi i armës është realizuar në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicën e Jugut, në kohën kurë Njësia për Reagim të Shpejtë (NJRSh), ka ndaluar për kontroll një veturë, me ç’ rast gjatë kontrollit fizik te i dyshuari në posedim i është gjetur dhe konfiskuar arma e llojit Pistoletë me pesë fishek. Arma dhe municioni i konfiskuar do të procedohen në cilësi të provave materiale, thuhet në njoftim.

I dyshuari A.H., 38 vjeçar, pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Ndaj tij është iniciuar për veprën penale “Mbajtje në pronësi, kontroll dhe posedim i paautorizuar i armëve”.

 

Njoftimi i plotë:

Policia në Mitrovicë konfiskon një armë zjarri

Mitrovicë, 18 shtator 2023

Në orët e paradites se sotme Policia në Mitrovicën e Jugut, kanë konfiskuar një armë zjarri.

Konfiskimi i armës është realizuar në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicën e Jugut, në kohën kurë Njësia për Reagim të Shpejtë (NJRSh), ka ndaluar për kontroll një veturë, me ç’ rast gjatë kontrollit fizik te i dyshuari në posedim i është gjetur dhe konfiskuar arma e llojit Pistoletë me pesë fishek. Arma dhe municioni i konfiskuar do të procedohen në cilësi të provave materiale.

Në cilësi të të dyshuarit është shoqëruar në Stacionin Policor, A. H., 38 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, pas intervistomi me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Ndaj tije është iniciuar për veprën penale: ,,Mbajtje në pronësi, kontroll dhe posedim i paautorizuar i armëve’’.