Policia deklarohet për bastisjen në KEK

E publikuar: 19/04/2023 16:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Policia e Kosovës konfirmon kontrollimin në zyrat e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK).

Duke mos dhënë detaje shtesë e as nëse ka persona që janë shoqëruar në polici, zyra e Informimit në Policinë e Kosovës, konfirmoi se po zhvillohet një kontroll në KEK.

“Referuar kërkesës suaj ju njoftojmë se Policia e Kosovës është duke zhvilluar një kontroll në KEK dhe për detajet tjera rreth rastit do të informoheni me kohë”, thuhet në përgjigjen e policisë dhënë Expressit.

Ende nuk dihet arsyeja e bastisjes në KEK apo nëse ka të arrestuar pas këtij aksioni.