Pireva: Programi i LDK-së për sportin ka në fokus ngritjen e kapaciteteve infrastrukturore sportive

08.02.2021 12:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pireva: Programi i LDK-së për sportin ka në fokus ngritjen e kapaciteteve infrastrukturore sportive

Kandidati i LDK-së për deputet,  Avdi Pireva ka thënë se programi i LDK-së është hartuar nga ekspertët e fushave përkatëse.

Ai ka thënë se në programin e LDK-së për sportin ka në fokus ka ngritjen e kapaciteteve infrastrukturore sportive.

Postimi i plotë i tij:

Programi i LDK-së me të cilin garojmë̈ për të qeverisur me vendin është hartuar nga ekspertēt e fushës nga secila lēmi.

Programi për sportin parasheh strategji te qartë të analizuar dhe projektuar në mënyrë profesionale dhe mbi nevojat reale të domosdoshme të zhvillimit për sportin.

Programi i LDK-së për sportin  në fokus ka ngritjen e kapaciteteve infrastrukturore sportive, kujdes  të veçantë  në edukimin  e arsimimit fizik në nivelin e shkollimit parashkollor, fillor , të mesëm e universitet.

Objektiv strategjik, në  bashkëpunim  me KOK dhe me federata, do të  mundësohet:

-Ngritja e kapaciteteve të burimeve njerëzore, në rend të  parë për trajnerët e administratorët e sportit.

-Përmiresimi i infrastrukturës  sportive në linjë me kërkesat e Federatave Ndërkombëtare.

-Masivizimi i sportit.

-Ligjin për menaxhimin e objekteve sportive e partneritetit publiko-privat.

Krejt këto e shumë më shumë arrihen me LDK 132  dhe me mua në Parlament.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Konjufca: Institucionet të punojnë për zbardhjen dhe dënimin e të gjitha krimeve të Serbisë

Konjufca: Institucionet të punojnë për zbardhjen dhe dënimin e të gjitha krimeve të Serbisë

Kusari-Lila: Qytetarët nuk janë rehat deri në vaksinim masiv

Kusari-Lila: Qytetarët nuk janë rehat deri në vaksinim masiv

Mot i vranët e me shi në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Mot i vranët e me shi në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Basha: Ka bashkim të demokratëve dhe socialistëve, por kundër Ramës

Basha: Ka bashkim të demokratëve dhe socialistëve, por kundër Ramës

Vdes edhe babai i 15-vjeçarit të vrarë në Gradicë të Drenasit

Vdes edhe babai i 15-vjeçarit të vrarë në Gradicë të Drenasit

Gërvalla takohet me ambasadorin e Austrisë në Kosovë Weidinger

Gërvalla takohet me ambasadorin e Austrisë në Kosovë Weidinger

Një i vrarë dhe 12 të plagosur në një sulm me bombë në Irak

Një i vrarë dhe 12 të plagosur në një sulm me bombë në Irak

Lajçak në takim virtual me Besnik Bislimin, dakordohen të bisedojnë sërish

Lajçak në takim virtual me Besnik Bislimin, dakordohen të bisedojnë sërish

Gjatë marsit pesë persona humbën jetën në aksidente trafiku

Gjatë marsit pesë persona humbën jetën në aksidente trafiku

Gazetari Binakaj lajmërohet nga Klinika e Mushkërive: Për 12 orë vdiqën 2 persona që i kisha në dhomë

Gazetari Binakaj lajmërohet nga Klinika e Mushkërive: Për 12 orë vdiqën 2 persona që i kisha në dhomë

17 të vdekur dhe 599 raste të reja me COVID-19

17 të vdekur dhe 599 raste të reja me COVID-19

Kryetari i Ferizajt jep detaje për arrestimin e 12 personave, në mesin e tyre 8 zyrtarë komunalë

Kryetari i Ferizajt jep detaje për arrestimin e 12 personave, në mesin e tyre 8 zyrtarë komunalë

Shefi i BE-së në Kosovë reagon pas zgjedhjes së drejtorit të ri të AKI-së

Shefi i BE-së në Kosovë reagon pas zgjedhjes së drejtorit të ri të AKI-së

Ministrja Haxhiu priti në takim shefin e misionit të OSBE-së, diskutojnë për adresimin e krimeve të luftës

Ministrja Haxhiu priti në takim shefin e misionit të OSBE-së, diskutojnë për adresimin e krimeve të luftës

Në fundjavë nis vaksinimi për punonjësit e sistemit të hotelerisë në Shqipëri

Në fundjavë nis vaksinimi për punonjësit e sistemit të hotelerisë në Shqipëri

Rrënohet një mbindërtim ilegal në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë

Rrënohet një mbindërtim ilegal në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë