Përfundon takimi gati dy orësh mes Kurtit dhe Ramës

E publikuar: 13/09/2022 17:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ka përfunduar pak më parë takimi mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe homologut të tij kosovar Albin Kurti.

Rama dhe Kurti u takuan, pa paralajmërim, këtë të martë në vilën qeveritare “31” në Tiranë.

Mediat shqiptare raportojnë se takimi, i cili u zhvillua me dyer të mbyllura, zgjati rreth dy orë.

Ende nuk dihet se për çfarë kanë biseduar Rama dhe Kurti në këtë takim të papritur, pasi as qeveria shqiptare e as ajo kosovare nuk kanë dhënë detaje.

Kryeministri Albin Kurti ka lënë sot përgjysmë konferencën e përbashkët me ministrin e Financave, Hekuran Murati dhe ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci, duke thënë se “po shkon në një takim urgjent”.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com