Për faqe të zezë”, Blerim Latifi e krahason shujtën që po u shërbehet policëve të Speciales me kohën e luftës

21.09.2021 15:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Për faqe të zezë”, Blerim Latifi e krahason shujtën që po u shërbehet policëve të Speciales me kohën e luftës

Filozofi Blerim Latifi ka reaguar për shujtën që po iu shërbehet pjesëtarëve të Njësisë Speciale të Kosovës, që po e mbajnë rendin në veri, raporton Express.

Ai e ka krahasuar këtë shujtë me kohën e luftës, duke thënë se është e turpshme që ushtarët më të mirë të Kosovës që po mbrojnë kufirin në veri të ushqehen “për faqe të zezë”.

Latifi ka treguar edhe për ushqimin që iu shërbehej në qendrën e grumbullimit të ushtarëve të UÇK’së në Kukës.

“”Bukë, argetë dhe një jogurt”, kjo qenka menuja ushqimore për pjesëtarët e Njësisë Speciale në veri. Nuk po dallojka shumë nga ajo e kohës së luftës. Më kujtohet se si në qendrën e grumbullimit të ushtarëve të UÇK-së në Kukës, në mëngjes dhe në darkë, na jepnin nga një qepë, një gjysmë buke dhe një gotë me çaj. Aty ishte një gjerman shtatlartë, i cili protestonte në gjermanisht ndaj asaj diete tmerrësisht të varfër. Atëherë ishte kohë lufte dhe justifikohej ushqimi i keq, por sot është e turpshme që policët më të mirë të Kosovës që po mbrojnë kufirin në veri të ushqehen për faqe të zezë”, ka shkruar Latifi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Von Cramon kritikon Borrellin: BE-ja duhet të përkrahë shtetet që po luftojnë krimin e organizuar

Von Cramon kritikon Borrellin: BE-ja duhet të përkrahë shtetet që po luftojnë krimin e organizuar

Gërvalla në Kuvajt, takohet dhe nënshkruan memorandum mirëkuptimi me krerët shtetërorë

Gërvalla në Kuvajt, takohet dhe nënshkruan memorandum mirëkuptimi me krerët shtetërorë

Bekim Fehmiu për “Variety” më 1993: Nuk është e lehtë të jesh shqiptar në Serbi

Bekim Fehmiu për “Variety” më 1993: Nuk është e lehtë të jesh shqiptar në Serbi

Xhandarmëria serbe këndon këngën “Të nisemi drejt për në Kosovë” para Aleksandër Vuçiqit

Xhandarmëria serbe këndon këngën “Të nisemi drejt për në Kosovë” para Aleksandër Vuçiqit

Sulm me shigjeta në Norvegji, disa të vdekur

Sulm me shigjeta në Norvegji, disa të vdekur

Latifi: Deklarata e Borrellit e ngutshme dhe e pakuptimtë, Vuçiq është nxitur nga ato fjalë të tij

Latifi: Deklarata e Borrellit e ngutshme dhe e pakuptimtë, Vuçiq është nxitur nga ato fjalë të tij

Mushkolaj: Rakiq të shkarkohet, ai po kryen agresion ndaj kushtetutës dhe shtetit të Kosovës

Mushkolaj: Rakiq të shkarkohet, ai po kryen agresion ndaj kushtetutës dhe shtetit të Kosovës

Dheu i Bardhë vulosi fitoren plebishitare të Lutfi Hazirit më 17 tetor

Dheu i Bardhë vulosi fitoren plebishitare të Lutfi Hazirit më 17 tetor

Zogaj: Të shkarkohet Rakiq, ministri i Kurtit po shpall luftë

Zogaj: Të shkarkohet Rakiq, ministri i Kurtit po shpall luftë

Tërhiqen bllokadat në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

Tërhiqen bllokadat në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

Ambasadori gjerman në Kosovë i reagon ashpër Goran Rakiqit: STOP

Ambasadori gjerman në Kosovë i reagon ashpër Goran Rakiqit: STOP

Kurti i lë “700 punë” vetëm për t’u thënë gjakovarëve ta votojnë Kusari-Lilën

Kurti i lë “700 punë” vetëm për t’u thënë gjakovarëve ta votojnë Kusari-Lilën

Qalaj: Qeveria Kurti po e keqpërdor Policinë, aksioni në Veri pati prapavijë elektorale

Qalaj: Qeveria Kurti po e keqpërdor Policinë, aksioni në Veri pati prapavijë elektorale

NATO për REL: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

NATO për REL: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

Në këto vende nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Në këto vende nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Deri në 5 mijë euro gjoba për personat që plasojnë ushqim të pasigurtë në treg

Deri në 5 mijë euro gjoba për personat që plasojnë ushqim të pasigurtë në treg