Peleshi: Trupat tona po japin kontribut të rëndësishëm në misionin e KFOR-it në Kosovë

E publikuar: 17/04/2023 13:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi deklaroi sot se ushtria shqiptare po jep kontribut të rëndësishëm në misionin e KFOR-it në Kosovë.

Peleshi ka potencuar se trupat shqiptare po shërbejnë pa u lodhur përkrah kolegëve të tyre ndërkombëtarë për të siguruar mjedis të sigurt.

“Trupat tona po japin një kontribut të rëndësishëm në misionin e KFOR-it në Kosovë. Me profesionalizmin dhe përkushtimin e tyre të palëkundur, ata po shërbejnë pa u lodhur përkrah kolegëve të tyre ndërkombëtarë për të siguruar një mjedis të sigurt. Këtë e tregon më së miri pjesemarrja në dy stervitjet e fundit COBWEB dhe GOLDEN SABER. Të përkushtuar të ruajmë një nivel të lartë të gatishmërisë operacionale dhe lirisë së lëvizjes për të gjithë.”, ka shkruar Peleshi në Facebook.