PDK publikon listën e plotë të kandidatëve për deputetë

16.01.2021 18:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
PDK publikon listën e plotë të kandidatëve për deputetë

Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë.

Asaj i prinë Enver Hoxhaj, i pasuar nga Uran Ismaili, Eliza Hoxha e Bedri Hamza.

Lexo Edhe:
Ish-kryeprokurori kandidat i LDK’së për deputet
Memli Krasniqi është i pesti në listë i pasur nga mbesa e Hashim Thaçit.

1 ENVER HOXHAJ

2 URAN ISMAILI

3 ELIZA HOXHA

4 BEDRI HAMZA

5 MEMLI KRASNIQI

6 EVGJENI THAÇI-DRAGUSHA

7 XHAVIT HALITI

8 BAJRUSH XHEMAILI

9 BLERTA DELIU-KODRA

10 ABELARD TAHIRI

11 MËRGIM LUSHTAKU

12 GANIMETE MUSLIU

13 RASHIT ÇALAJ

14 FERAT SHALA

15 ARIANA MUSLIU-SHOSHI

16 RAMIZ KELMENDI

17 ELMI REÇICA

18 BESA ISMAILI-AHMETI

19 SYLEJMAN ÇERKEZI

20 NEZIR ÇOÇAJ

21 VALDETE IDRIZI

22 KUJTIM GASHI

23 KURTAN KAJTAZI

24 LULJETA VESELAJ-GUTAJ

25 RAMË VATAJ

26 RRUSTEM MUSA

27 MEXHIDE MJAKU-TOPALLI

28 HAJDAR BEQA

29 ILIR TAHIRI

30 KRISTINA GASHI-BYTYQI

31 FATON ABDULLAHU

32 ARDIAN KASTRATI

33 FLORETË ZEJNULLAHU

34 ISAK SHABANI

35 SEJDI HOXHA

36 XHEVAHIRE IZMAKU

37 ILIR KURTISHI

38 MENDUH ABAZI

39 DONJETA BYTYQI

40 IMRI ILAZI

41 ARBEN FETOSHI

42 ALBINA LLESHI

43 HYZER RIZANI

44 RRAHMAN JAKUPI

45 GRESË BARALIU

46 GËZIM KRASNIQI

47 SKENDER UKAJ

48 BESA BUÇINCA

49 VALON GRABOVCI

50 FADIL NURA

51 VESA BROJA

52 ISA HAJDARI

53 HISEN BERISHA

54 HYRIJE XHEMAJLAJ-THAQI

55 FADIL BEKA

56 BESIM HALIMI

57 AGIME ROSHAJ

58 ARBEN GECAJ

59 ASLLAN BAJRAMI

60 SHQIPE ZOGU

61 QAZIM QESKA

62 SABEDIN VISHI

63 KOSOVARE MURSELI

64 NAIM MUSLIU

65 KADRI KRYEZIU

66 ARTA NALLBANI

67 SADIK HALITJAHA

68 ISA HAJRIZI

69 SAFETE MALIQI-QORMEMETI

70 PETRIT HAJDARI

71 ARGJENT TASHOLLI

72 JONA ARIFI

73 ABDYL BAJRAMI

74 MEVLEDIN MAZREKU

75 DIANA SHEHU-DEVAJA

76 BETIM ELEZAJ

77 FITIM SELIMI

78 PRANVERA MEROVCI

79 ARBEN DAUTAJ

80 HEVZI XHELILI

81 JETMIRE SKERAJ

82 MUSLI GUCATI

83 BUJAR KUKLECI

84 RAJMONDA KRASNIQI

85 HAKI MORINA

86 MUHAMET GUBETINI

87 FLUTRA HOTI

88 VETON FIRZI

89 FATMIR DUGOLLI

90 LUMTURIJE BYTYQI-HASANI

91 RUZHDI KURTISHAJ

92 KASTRIOT KRASNIQI

93 FLORIDA BAJRAKATRI

94 SHABAN KASTRATI

95 IBRAHIM CEKA

96 MIHANE KODRA-BEKTESHI

97 SEVDI DERNJANI

98 ALI STUBLLA

99 ADELINA GRAINCA

100 BUJAR CAKOLLI

101 FLORIM KRYEZIU

102 ZIJUSH AHMETI

103 SAMI HOXHA

104 AVDULLAH MUSLIU

105 GANI NEZIRI

106 GARIP SAHITI

107 GAZMEND BYTYQI

108 LULZIM ABAZI

109 BEKIM HAXHIU

110 DONJET BISLIMI

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nisin Hetimet për 65 milionë eurot që Avdullah Hoti ua ndau bizneseve

Nisin Hetimet për 65 milionë eurot që Avdullah Hoti ua ndau bizneseve

Policia: Visar Duriqi në vetëmbrojtje të tre sulmuesit i theri me thikë

Policia: Visar Duriqi në vetëmbrojtje të tre sulmuesit i theri me thikë

Bislimi: Lideri i ri i LDK-së do jetë përcaktues për ngritjen apo rënien e partisë

Bislimi: Lideri i ri i LDK-së do jetë përcaktues për ngritjen apo rënien e partisë

Qeveria ndan një milion euro nga Programi Rimëkëmbjes për programet ekzistuese dhe të reja që lidhen me zhvillimin rajonal

Qeveria ndan një milion euro nga Programi Rimëkëmbjes për programet ekzistuese dhe të reja që lidhen me zhvillimin rajonal

“Vëlla Ibrahim”, Letra që Adem Demaçi ia kishte dërguar Ibrahim Rugovës më 1992

“Vëlla Ibrahim”, Letra që Adem Demaçi ia kishte dërguar Ibrahim Rugovës më 1992

Tërmkolli: Katastrofale, Vjosa Osmani krijoi mendësinë se Kurti është si Rugova

Tërmkolli: Katastrofale, Vjosa Osmani krijoi mendësinë se Kurti është si Rugova

Keqpërdorimi me subvencione, caktohet masa e sigurisë ndaj 11 të dyshuarve

Keqpërdorimi me subvencione, caktohet masa e sigurisë ndaj 11 të dyshuarve

Rukiqi pyet IKSHPK-në dhe Qeverinë: Pse nuk u ashpërsuan masat antiCovid gjatë fushatës

Rukiqi pyet IKSHPK-në dhe Qeverinë: Pse nuk u ashpërsuan masat antiCovid gjatë fushatës

Në Shkup protestohet kundër vendimit për
"Monstrën"

Në Shkup protestohet kundër vendimit për "Monstrën"

I akuzuari për krime lufte kërkon të gjykohet nga Gjykata Speciale në Hagë, gjyqtari dhe prokurori kundërshtojnë propozimin

I akuzuari për krime lufte kërkon të gjykohet nga Gjykata Speciale në Hagë, gjyqtari dhe prokurori kundërshtojnë propozimin

Mjekët e Shqipërisë thirrje qeverisë: Mbyllni një muaj shkollat, lokalet dhe urbanët

Mjekët e Shqipërisë thirrje qeverisë: Mbyllni një muaj shkollat, lokalet dhe urbanët

“Monstra” Eskalon protesta në Shkup

“Monstra” Eskalon protesta në Shkup

Pesë të vdekur dhe 445 raste të reja me COVID-19

Pesë të vdekur dhe 445 raste të reja me COVID-19

Policia në kërkim të 25 vjeçarit nga Klina, kërkon bashkëpunim nga qytetarët për arrestimin e tij

Policia në kërkim të 25 vjeçarit nga Klina, kërkon bashkëpunim nga qytetarët për arrestimin e tij

Vuçiq: Politikanët në Kosovë paguan shuma marramendëse për të na ndarë

Vuçiq: Politikanët në Kosovë paguan shuma marramendëse për të na ndarë

Hoti takon ministrin e arsimit, flasin për dorëheqjen e anëtarëve të Këshillit Shtetëror të Cilësisë

Hoti takon ministrin e arsimit, flasin për dorëheqjen e anëtarëve të Këshillit Shtetëror të Cilësisë