Pas Osmanit, kryesuesi i OSBE-së nis takimin me Gërvallën

E publikuar: 15/07/2022 10:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Pas takimit me presidenten Osmani, kryesuesi i OSBE-së dhe ministri i Punëve të Jashtme të Polonisë, Zbigniew Rau, është pritur në takim nga homologia e tij, Donika Gërvalla.

Rau, temë të diskutimit me liderët shtetëror të Kosovës do ta ketë angazhimin e Polonisë në rajon si kryesuese e radhës e OSBE-së.

Kujtojmë se gjatë ditës ai do të takohet edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!