Pacolli: Kenia nis bashkëpunimin me Kosovën në të gjitha fushat

E publikuar: 17/03/2023 20:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Deputeti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se Kenia ka nisur partneritet bashkëpunimi me Kosovën në të gjitha fushat.

Pacolli tha se për këtë u deshën 7 vjet, të ndryshojnë tri qeveri e të ketë tetë vizita dhe mikpritje të shumë mysafirëve.

“Urime Kosovë! Kenia është një fuqi në kontinentin afrikan dhe Kosova nga tani duhet të shfrytëzojë potencialin nga ky partneritet i krijuar”, është shprehur Pacolli.