Osmani takon Presidentin e Kenisë, dostin e Pacollit

E publikuar: 18/09/2023 20:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Në kuadër të vizitës së saj në ShBA, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka zhvilluar takim edhe me presidentin e Kenias, William Ruto.

Teksa ka ndarë pamje nga takimi me të, Osmani tha se me Ruton kanë diskutuar thellimin e marrëdhënieve midis dy vendeve tona.

“Mezi presim ndërmarrjen e hapave të përbashkët që do t’i afrojnë tutje vendet dhe popujt tanë”, është shprehur ajo.