Osmani takohet me Hovenier, flasin për situatën e sigurisë në vend

E publikuar: 11/08/2022 20:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidentja, Vjosa Osmani, është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier.
Në takim është diskutuar për situatën e sigurisë në vend si dhe për politikën e jashtme dhe të mbrojtjes.

Përveç kësaj është biseduar edhe për vazhdimin e koordinimit mes institucioneve të Kosovës dhe SHBA-ve.

“Presidentja Osmani priti në takim ambasadorin amerikan, Jeffrey Hovenier. Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim të rregullt ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për situatën e sigurisë në vend, si dhe në fushën e politikës së jashtme dhe të mbrojtjes. Po ashtu, gjatë takimit u diskutua për vazhdimin e koordinimit mes institucioneve të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës në adresimin e çështjeve prioritare”, thuhet në njoftim.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com