Osmani për Srebrenicën: Kujtojmë 8 mijë e 372 djem dhe burra të vrarë pa mëshirë nga forcat serbe

E publikuar: 11/07/2022 13:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka përkujtuar gjenocidin që ka ndodhur para 27 vjetëve në Srebrenicë.ku u masakruan mbi 8 mijë burra.

Osmani tha se sot kujtohen burrat dhe djemtë boshnjakë që u vranë pa mëshirë nga forcat serbe.

“Sot, zemrat tona janë me të dashurit e tyre. Ne të gjithë duhet të jemi të bashkuar kundër përpjekjeve për të lavdëruar ose mohuar këto mizori të tmerrshme”- ka shkruar Osmani.