Osmani ngushëllon prindërit e fëmijëve që humbën jetën në sulmin në Beograd

E publikuar: 03/05/2023 16:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit në një shkollë në Beograd ku humbën jetën tetë fëmijë dhe roja.

“Nuk ka asnjë më të vlefshme sesa jeta e një fëmijëve dhe asgjë më shumë dhimbse sesa humbja e asaj jete. Përcjell ngushëllimet e mia më të thella për të gjithë prindërit që humbën jetën gjatë të shtënave të tmerrshme në një shkollë në Beograd”, ka shkruar Osmani në Twitter, përcjell KlanKosova.tv.

“Lutemi për shërbim të shpejtë për të gjithë ata që kanë pësuar lëndime”.