Osmani: Avancimi i rrugës euro-atlantike është i rëndësisë gjeostrategjike, liberalizimi i vizave forcon kredibilitetin e BE-së

E publikuar: 16/09/2022 16:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, ka marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare për demokracinë dhe lirinë e mediave, Kolokiumi M100 Sanssouci që u mbajt në Potsdam të Gjermanisë.

Lidhur me këtë, ajo u shpreh se diskutimi i saj ishte mbi strategjinë e sigurisë në Evropë si dhe rolin e Kosovës në forcimin e demokracisë dhe aleancave me partnerë perëndimor.

Videon e plotë të diskutimit në fjalë, e para e shtetit e ka postuar sot në llogarinë e saj në Facebook, të cilën mund ta shihni më poshtë: