“Nuk fjeta gjithë natën, ai gabim do të më shoqërojë deri në vdekje”, Muller reagon pas rastit të humbur ndaj Anglisë

30.06.2021 13:27

Sulmuesi i Kombëtares së Gjermanisë, Thomas Muller ka reaguar me anë të rrjeteve sociale për rastin ideal të humbur në ndeshjen ndaj Anglisë në kuadër të fazës së 1/8-tës të Euro 2020.

Anglia mposhti Gjermaninë me rezultat 2-0 në ndeshjen e 1/8-tës për të siguruar një vend në çerekfinale.

Megjithatë, ndeshja mund të kishte krejt rrjedhë tjetër nëse Muller do të ishte i saktë gjatë një rasti në minutën e 81-të kur rezultati ishte vetëm 1-0.

Me shpresën se do e fuste topin në rrjetë – tifozët e Gjermanisë me reagim dëshpërues për shansin e shpërdoruar nga Muller ndaj Anglisë
Muller doli i vetëm me portierin dhe dështoi, ndërsa tashmë ka kërkuar falje dhe ka reaguar për gjithë rastin në rrjetet sociale.

“Ai moment, që do ta kujtoj deri në fund të jetës, më bëri të mos fle sonte. Një moment për të cilin punon, stërvitesh dhe jeton si futbollist. Ai moment kur ke në këmbë rikthimin e skuadrës tënde në lojë në një ndeshje nokauti. Ju keni shansin të kaloni një komb të tërë në ekstazë. Të kesh këtë mundësi të tillë dhe më pas ta lësh të të ikë nga dora…”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!

Pekini mirëpret sportistët të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

10 golat më të mirë n’Champions, Messi i pari

PSG-ja e rigjen rrugën e fitores ndaj Monacos, por Messi dështon sërish të shënojë në ligë

Lojrërat Olimpike Dimërore , një mundësi për të eliminuar dallimet përmes dialogut

FFK arrin marrëveshje për prodhimin e orëve zvicerane të personalizuara

Bëhet rivlerësimi: Robin Krasniqi fitues ndaj Dominic Boesel

Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit