Një viktimë dhe 763 raste të reja me COVID-19

E publikuar: 13/07/2022 13:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit një person ka humbur jetën nga COVID-19.

Gjatë këtyre orëve janë regjistruar 763 raste të reja, teksa janë shëruar 213 pacientë.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në vend është 2,184 raste.