Një shqiptare e bllokuar në Kabul, amerikanët po provojnë për ta nxjerrë

16.08.2021 22:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Një shqiptare e bllokuar në Kabul, amerikanët po provojnë për ta nxjerrë

Ministria e Jashtme e Shqipërisë e konfirmon se në Afganistan ndodhet edhe një shqiptare.

MEPJ thekson se shqiptarja punon prej vitesh në Afganistan për llogari të OJF ndërkombëtare.

Ministria njofton se informacionin për shqiptaren e ka marrë pak orë më parë, pasi vajza nuk kishte deklaruar më parë pranë autoriteteve shqiptare, që ishte në Afganistan.

Ajo ka dhënë alarmin nga Kabuli, pasi situata në Afganistan u tensionua dhe vendi ra në duart e talebanëve.

Siç thekson Ministria e Jashtme, prej 24 orësh amerikanët po punojnë për të nxjerrë shqiptaren nga Afganistani.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rimëkëmbja ekonomike kërkon marrjen e masave për mbrojtjen e diversitetit nepërmjet bashkëpunimit global

Rimëkëmbja ekonomike kërkon marrjen e masave për mbrojtjen e diversitetit nepërmjet bashkëpunimit global

Qeveria me strategji për migrimin deri në vitin 2025

Qeveria me strategji për migrimin deri në vitin 2025

Miratohet koncept-dokumenti për vettingun, Kurti thotë se gjyqësori duhet të jetë i pavarur

Miratohet koncept-dokumenti për vettingun, Kurti thotë se gjyqësori duhet të jetë i pavarur

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës

Policia me aksion në katër rajone të vendit, përfshirë edhe veriun

Policia me aksion në katër rajone të vendit, përfshirë edhe veriun

Server: Vuçiq nuk do ta zgjidh çështjen e Kosovës as këtë mandat, as mandatin tjetër

Server: Vuçiq nuk do ta zgjidh çështjen e Kosovës as këtë mandat, as mandatin tjetër

Iu gjetën mbi 200 kg mish me cilësi të dyshimtë, policia e arreston një person në Fushë Kosovë

Iu gjetën mbi 200 kg mish me cilësi të dyshimtë, policia e arreston një person në Fushë Kosovë

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Arrestohet një person i kërkuar nga gjykata

Arrestohet një person i kërkuar nga gjykata

Vlora Çitaku në Prizren:Prizrenasit kanë nevojë për një menaxher të suksesshëm si Shaqir Totaj

Vlora Çitaku në Prizren:Prizrenasit kanë nevojë për një menaxher të suksesshëm si Shaqir Totaj

Berisha pas tensionit të krijuar në Komisionin për Siguri: Nuk i kërkoj falje zotit “Sfeklla”

Berisha pas tensionit të krijuar në Komisionin për Siguri: Nuk i kërkoj falje zotit “Sfeklla”

Fshatrat në veri me shumicë shqiptarësh kalojnë në administrim të policisë së Mitrovicës së Jugut

Fshatrat në veri me shumicë shqiptarësh kalojnë në administrim të policisë së Mitrovicës së Jugut

Nga 600 euro për dy mijë maturantë që ndjekin kurse të teknologjisë

Nga 600 euro për dy mijë maturantë që ndjekin kurse të teknologjisë

Shoqata e Pensionistëve falënderon Lutfi Hazirin: Është i vetmi kryetar që është interesuar për hallet tona dhe na ka mbështetur gjithmonë

Shoqata e Pensionistëve falënderon Lutfi Hazirin: Është i vetmi kryetar që është interesuar për hallet tona dhe na ka mbështetur gjithmonë

Aliu: 183 milionë euro borxhe për shpronësime, ende vuajmë për mungesë liqenesh

Aliu: 183 milionë euro borxhe për shpronësime, ende vuajmë për mungesë liqenesh

11 mijë e 291 vaksina administrohen në 24 orët e fundit në Kosovë

11 mijë e 291 vaksina administrohen në 24 orët e fundit në Kosovë