Nisin reagimet nga Evropa për sulmin në Shtërpcë, Varhelyi: Dhuna nuk justifikohet

E publikuar: 06/01/2023 19:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka reaguar pas sulmit mbi dy të rinj serbë.

“Jam I shokuar me sulmin në Shtërpcë sot. Nuk mund të ketë justifikim për asnjë lloj dhunë”, është shprehur ai, transmeton KlanKosova.tv.

“U uroj shërim të shpejtë. Besoj se do të ketë hetim të plotë nga autoritetet e Kosovës”.