Nis takimi i Vuçiqit me serbët e Kosovës në Rashkë

E publikuar: 13/04/2023 13:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vucic

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq është duke zhvilluar në Rashkë takim me përfaqësuesit politikë të serbëve nga Kosova.

Në takim po marrin pjesë kryeministrja Ana Bërnabiq, ministri i Mbrojtjes Millosh Vuçeviq, ajo e Bujqësisë Jelena Tanaskoviq dhe ministra të shumtë në Qeverinë e Serbisë, raporton Tanjug.

Të pranishëm janë edhe drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, si dhe përfaqësues të serbëve nga Kosova, kryetari i komunës së Shtërpcës Dalibor Jevtiq, kryetari i Listës Serbe Goran Rakiq, nënkryetarët Igor Simiq dhe Milan Radoiçiq, kryetarët e komunave Leposaviq dhe Graçanicë, Zoran Todiq dhe Ljiljana Shubariq dhe përfaqësues të tjerë.