Nis punën Komisioni Ekzekutiv për Shëndetësi

E publikuar: 14/09/2022 18:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Komisioni Ekzekutiv për Shëndetësi, ka mbajtur mbledhjen e parë pas formimit nga ana e Qeverisë së Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Këtë Komision, e udhëheq kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ndërsa anëtarë janë ministra të kabinetit qeveritarë dhe përfaqësues nga institucionet shëndetësore.

Ky Komision, u kritikua nga opozita, me ç’rast e konsideruan si “ministri nën hije”

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com