Në prag të takimit në Bruksel, Vuçiqit i shkruajnë Macroni, Scholzi e Meloni

E publikuar: 25/02/2023 22:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vucic

Në prag të takimit të së hënës së 27 shkurtit në Bruksel me kryeministrin Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pranuar një letër nga tre liderë evropianë, ai i Francës, i Gjermanisë dhe ajo e Italisë.

Kështu ka raportuar sot transmetuesi publik i Serbisë RTS, ku thuhet se në presidencën serbe ka arritur një letër e nënshkruar nga presidenti francez Emmanuel Macron, kancelari gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrja italiane, Giorgia Meloni.

Përmbajtja e letrës nuk është bërë e ditur, por se sipas RTS-së, ajo do të bëhet publike gjatë ditës së nesërme.

Kujtojmë se më 27 shkurt, në Bruksel pritet të takohen Kurti me Vuçiqin, ku gjithashtu pritet të nënshkruhet propozimi evropian