Në këto komuna KEDS paralajmëron ndërperje të rrymës

29.07.2021 18:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në këto komuna KEDS paralajmëron ndërperje të rrymës

KEDS ka bërë të ditur se si rrjedhojë e punimeve në rrjet, në disa zona do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

KEDS ka bërë të ditur se ndërprerje të rrymës do të ketë në Prishtinë, Gjilan, Gjakovë, Prizren e komuna tjera.

Njoftimi i plotë:

Prishtinë

1.

TS 35/10 kV Koliqi do të ndërprehet: LP 10kV Koliqi (Kodi: 14016002) në dy termine prej orës 09:00 deri në ora 12:00 dhe nga ora 13:00 deri 16:00 Vendet: Koliqi, Ballabani dhe Nishevci. Arsyeja: pastrimi i linjave 10 kV nga vegjetacioni,

2.

TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet

LP 10kV Ballovcit (kodi: 14000008) prej orës 08:00 deri në ora 10:00

Vendet: Surkishi,Lladofci,Sfeqel,Dumoshi,Shajkovci,Surdulli,Hertica,Drazhnje,Rakenica, Turuqica.

Arsyeja: Vendosja e përquesve 10kV në izolatorë

Mitrovicë

TS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet: Dalja 10 kV KFORI Francez (Kodi: 73000015) prej orës 11:00 deri në ora 15:00 Vendet: KFORI Francez Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

Prizren

TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 kV Krusha (Kodi: 30034011) prej orës 13:00 deri në ora 15:00

Vendet: Krushë e Madhe, Krushë e Vogël, Randobravë, bizneset: Seperacioni. “10Maji”, Seperacioni. “Agimi”, Sep. “Isa Rexhepi”, Seperacioni. “Arbëria”, Seperacioni. “Kag-Asfallt” dhe N.P.T “Soni-Com”. Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 kV Hasi 2 (Kodi: 30034003) prej orës 11:00 deri në ora 13:00 Vendet: Lubizhda, Bregdrini, Lukia, Romaj, Kuzhnini, Dedaj, Kabashi dhe Rizam Holding.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele

Ferizaj

1.

NS 35/10 kV Kaqaniku do të ndërprehet:

LP 10kV Pylltaria (Kodi: 40043004) nga ora 12:00 deri 14:00

Vendet: Kërbliq dhe Leskovicë, Drenusha, Rakoci, Sanatoria, Llanishta, Gjurgjedelli, Runjeva, Hekurudha, Kisi, Lagje e re.

Arsyeja : Shqyrtimi i mbrojtjes rele

Gjakovë

1.

NS 35/10 kV Xërxa do të ndërprehet:

LP 10kV Denji (Kodi: 82081007) nga ora 10:00 deri 14:00

Vendet: Fshatrat: Çifllak, Denjë, Dobidol, Guri Kuq, Kaznik, Kramovik, Polluzhë, Rakovinë, Ratkoc (një pjesë).

Arsyeja : Montim – Shtërngimi i përçusëve TM dhe ndërrimi i izolatorëve TM degëzimi Guri Kuq

Gjilan

1.

TS 110/10 kV Gjilani 5 do të ndërprehet:

LP 10kV J14 Rrethi (Kodi: 63000014) nga ora 10:00 deri 14:00

Vendet: TSB-Betonierka, TSB-Mega (rruga e Prishtinës),TSB- Ukshini (rr. e Prishtinës),TSB-Tuneli,TSB-16 (Dardania -I),TSB-25,TSB-26 (Dardania -I).

Arsyeja : Punimi i kokave kabllovike në TS 016 – Dalja e Rrethit

31.07.2021

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Ferizaj

1.

Nga NS 110/35/10kV Ferizaj 1 (Bibaj) do të ndërprehet dalja 35kV – H05:

NS 35/10kV Kaqaniku (kodi 400430) pa tension mbesin të gjitha daljet 10kV nga ora 10:00 deri 12:00.

Vendet: Rrugët: 2 Korriku (një pjesë), Agim Bajraku, Dushkaja, Emin Duraku, Ganimete Tërbeshi (një pjesë), Ismajl Qemajli, Ismajl Raka, Skendërbeu dhe rruga Vllezërit Çaka (një pjesë) si dhe një pjesë e Kaçanikut, Agim Bajrami, Emin Duraku (një pjesë), Ismajl Raka, Ramadan Agushi dhe Uçk, Demush Bilalli, Dëshmorët e Lirisë, Emin Duraku, Ismajl Qemajli (një pjesë), Ismajl Raka, Lagja e Re, Migjeni he rruga Vllezërit Çaka (një pjesë).

Fshatrat: Biqec, Bob (një pjesë), Dubravë, Dushkaja, Kovaçec, Kukaj, Magj.Ferizaj-Kaçanik (një pjesë), Nikaj, Rekë, Soponicë, Tusha, Trimor (Kovaçec) (një pjesë), vajë, Kotlinë, Lumbardh (Kotlinë), Laq (një pjesë), Puset e Nikës (një pjesë), Strazhë, Bajnicë (një pjesë), Begrancë, Doganaj, Duraj, Elezaj, Fusha e Pajtimit (një pjesë), Gabricë, Kaçanik i Vjetër, Koxhaj (një pjesë), Magj.Ferizaj-Kaçanik (një pjesë), Stagovë dhe Qardak-Kaçaniku i Vjetër.

Arsyeja: Transportimi dhe instalimi i transformatorëve të rinjë.

31.07.2021

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

NS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV TS “Arkos” shpk-Visar Tahiri me (kod: 11000013202) nga ora 09:00 deri 12:00

Vendet: (Në mes te rr. Isa Kastarti dhe Shaqir Igrishta banesë afër afër Sh.F.M.U Mileniumi I Tretë – rruga per Matiqan)

Arsyeja e çkyçjes: Ndrrimi i transformatorit

2.

NS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV TS Ismet Krasniqi me (kod: 11000014222) nga ora 13:00 deri 16:00

Vendet: Rr. Ndue Pëlleshi ne afersi te Xhamise Mat 1

Arsyeja e çkyçjes: Ndrrimi i transformatorit

3.

NS 220/10 kV Drenas do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV nga ora 09:00 deri 12:00

NS 10/0.4kV Baicë Zariqet me (kod: 16100008179)

NS 10/0.4kV Baicë te Kiqinët me (kod: 16100008031)

NS 10/0.4kV Florim Kiqina(me bashkëinvestim) me (kod: 16100008246)

NS 10/0.4kV Baicë te Xhylanet me (kod: 16100008033)

NS 10/0.4kV Baicë te Zariqt me (kod: 16100008034)

Vendet: Fshati Baicë

Arsyeja e çkyçjes: Ndrrimi i transformatorit si dhe ormanit të TU në kuadër të projektit investiv.

4.

NS 110/10(20)kV Prishtina 5 do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV TS Blinda (Kodra e trimave 13) Baki me (kod: 13000003018) nga ora 08:00 deri 17:00

Vendet: Konsumatoret pas Auto sallonit Baki Automobile – Skoda ne Kodren e Trimave

Arsyeja e çkyçjes: lidhjeve te kabllove ne ormanin distributiv.

Ferizaj

1.

NS 110/35/10kV Ferizaj 1 do të ndërprehet:

LP 10kV Rahovica me (kod: 40000014) nga ora 09:00 deri 14:00

Vendet: F.sh.Rahovica, Softaj, Fusha e madhe, Pataz, Tazli, Pajatisht,Talinovci I muhaxherve

Arsyeja : Permisimi i vrejtjeve ne kuader te projektit investiv.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbi 670 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet regjionale, 44 prej tyre në kujdes intensiv

Mbi 670 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet regjionale, 44 prej tyre në kujdes intensiv

Ky është ambasadori i ri amerikan që pritet ta pasojë Philip Kosnettin

Ky është ambasadori i ri amerikan që pritet ta pasojë Philip Kosnettin

Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’

Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve: Vitia ka injoruar çdo mjek dhe infermier

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve: Vitia ka injoruar çdo mjek dhe infermier

Masa të reja në fushën e arsimit? Kurti thërret konferencë së bashku me Nagavcin

Masa të reja në fushën e arsimit? Kurti thërret konferencë së bashku me Nagavcin

Fillon takimi i Osmanit me Lajçakun

Fillon takimi i Osmanit me Lajçakun

Çitaku për arkivat e UÇK-së: Serbia e ka futur delegacionin e Kosovës në grackë

Çitaku për arkivat e UÇK-së: Serbia e ka futur delegacionin e Kosovës në grackë

Kosova në përgatitje të pasaportës digjitale COVID-19

Kosova në përgatitje të pasaportës digjitale COVID-19

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta

Mjeku i arrestuar në QKUK dyshohet se me histori të rreme e shpëtoi ish-kryetarin e Kllokotit nga gjyqi

Mjeku i arrestuar në QKUK dyshohet se me histori të rreme e shpëtoi ish-kryetarin e Kllokotit nga gjyqi

Gjendet e vdekur një grua në Ferizaj, policia nis hetimet

Gjendet e vdekur një grua në Ferizaj, policia nis hetimet

Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste

Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste

Kosnett në përfundim të mandatit, thotë se ka qenë nder i madh shërbimi në Kosovë

Kosnett në përfundim të mandatit, thotë se ka qenë nder i madh shërbimi në Kosovë

“Shtesat janë qesharake dhe ofenduese, kërkojmë zbatimin e ligjit”, mjekët paralajmërojnë protestë

“Shtesat janë qesharake dhe ofenduese, kërkojmë zbatimin e ligjit”, mjekët paralajmërojnë protestë

Lajçak përpiqet në Prishtinë dhe Beograd për një takim Kurti-Vuçiq

Lajçak përpiqet në Prishtinë dhe Beograd për një takim Kurti-Vuçiq

Gastronomët kërcënuan me largimin e arkave fiskale, vjen reagimi nga ATK

Gastronomët kërcënuan me largimin e arkave fiskale, vjen reagimi nga ATK