Në Gjilan së shpejti hapet qendra më e madhe sportive ‘’Andi Sport’’

26.06.2021 16:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në Gjilan së shpejti hapet qendra më e madhe sportive  ‘’Andi Sport’’

Në Gjilan së shpejti hapet qendra më e madhe sportive ‘’Andi Sport’’

Qytetit të Gjilanit po i shtohet edhe një vend sportiv për banorët e kësaj komune.

Qendra Sportive “Andi Sport” është e vetmja e kësaj madhësie me standarde europiane, në Anamoravë dhe gjendet në fshatin Stanishor të Gjilanit.

Kjo qendër do të shërbej edhe për Kampe stërvitore në shumë sporte e veçanërisht për futboll, basketboll, tenis, Volejboll, Hendboll dhe ping-pong, shkruan Infosot.com.

Nga muaji i ardhshëm rinisë tonë do t’i ofrohet mundësia që të rriten e ndërtohen si sportistë për ta prezentuar vendin tonë në gara ndërkombëtare.

Qendra Sportive “Andi Sport” është e vetmja e kësaj madhësie në Anamoravë dhe gjendet në fshatin Stanishor të Gjilanit.

Për rezervimin e terminit në fushat e futbollit të brendshme dhe të jashtme mund të kontaktoni në numrat e telefonit: 044 45 88 18 / 048 45 88 18

Së shpejti do të fillojnë punën edhe fushat e Basketbollit, Tenisit, Volejbollit, Henbollit si dhe Ping-Pongut.

Qendra sportive Andi Sport
Qendra sportive Andi Sport
Qendra sportive Andi Sport
Qendra sportive Andi Sport
Qendra sportive Andi Sport
Qendra sportive Andi Sport
Qendra sportive Andi Sport
Qendra sportive Andi Sport

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haxhiu paralajmëron “exit poll”-in: Këto zgjedhje një leksion i madh për “partinë e madhe”

Haxhiu paralajmëron “exit poll”-in: Këto zgjedhje një leksion i madh për “partinë e madhe”

Krijohet virusi “binjak” me Covid-19

Krijohet virusi “binjak” me Covid-19

Mediat zvicerane: Zgjedhjet lokale, test i qëndrueshmërisë për Albin Kurtin

Mediat zvicerane: Zgjedhjet lokale, test i qëndrueshmërisë për Albin Kurtin

Malishevë: Arrestohen një komisioner dhe një vëzhgues për shitblerje të votës

Malishevë: Arrestohen një komisioner dhe një vëzhgues për shitblerje të votës

Valdete Daka flet për zgjedhjet e para pa të në krye të KQZ-së

Valdete Daka flet për zgjedhjet e para pa të në krye të KQZ-së

Lista e Pavarur e Bekim Jasharit akuzon Gani Kocin për kërcënim ndaj asistentit në qendrën e votimit në Polac

Lista e Pavarur e Bekim Jasharit akuzon Gani Kocin për kërcënim ndaj asistentit në qendrën e votimit në Polac

Rrahje afër një qendre të votimit në Kllodernicë të Skenderajt

Rrahje afër një qendre të votimit në Kllodernicë të Skenderajt

Ish-tenistja serbe publikon video me këngën e Dua Lipës, ‘çarten’ komentuesit serbë

Ish-tenistja serbe publikon video me këngën e Dua Lipës, ‘çarten’ komentuesit serbë

Votojnë babai dhe nëna e Hashim Thaçit në Burojë

Votojnë babai dhe nëna e Hashim Thaçit në Burojë

Eksperti britanik: Drama po i afrohet momentit të së vërtetës, për veriun e Kosovës ka vetëm një skenar

Eksperti britanik: Drama po i afrohet momentit të së vërtetës, për veriun e Kosovës ka vetëm një skenar

Cila është kërkesa e Vuçiqit për ndërkombëtarët rreth Kosovës

Cila është kërkesa e Vuçiqit për ndërkombëtarët rreth Kosovës

Vlora Çitaku fton qytetarët të votojnë: Demokracia do të jetë fituesi më i madh i këtyre zgjedhjeve

Vlora Çitaku fton qytetarët të votojnë: Demokracia do të jetë fituesi më i madh i këtyre zgjedhjeve

Infektologu Ilir Tolaj tregon nëse mund të rriten rastet e reja me COVID-19 si pasojë e zgjedhjeve

Infektologu Ilir Tolaj tregon nëse mund të rriten rastet e reja me COVID-19 si pasojë e zgjedhjeve

Mbi 41 mijë qytetarë votojnë për herë të parë në zgjedhjet komunale

Mbi 41 mijë qytetarë votojnë për herë të parë në zgjedhjet komunale

Osmani: Sot të gjithë votojmë për kualitetin e jetës sonë në komunat ku banojmë

Osmani: Sot të gjithë votojmë për kualitetin e jetës sonë në komunat ku banojmë

U akuzua se sulmoi një anëtar të Demokratëve për Drenasin, flet Ramiz Lladrovci

U akuzua se sulmoi një anëtar të Demokratëve për Drenasin, flet Ramiz Lladrovci