Nazim Gagica dhe Selami Xhemaili, lirojnë pozitat të cilat i kanë drejtuar në mandatin katër vjeçar

18.09.2021 20:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nazim Gagica dhe Selami Xhemaili, lirojnë pozitat të cilat i kanë drejtuar në mandatin katër vjeçar

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Gjilan njofton se dy drejtorët komunal nga radhët e saj, Nazim Gagica drejtor i Arsimit, dhe Selami Xhemaili drejtor i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, lirojnë pozitat të cilat i kanë drejtuar në mandatin katër vjeçar.
Lirimi i pozitave vjen si rezultat i kandidaturave për zgjedhjet lokale që do të mbahen me 17 tetor, Nazim Gagica për kryetar të Komunës së Gjilanit, dhe Selami Xhemaili për anëtar i Kuvendit Komunal.

AAK në Gjilan faleminderon dy drejtorët për punën e tyre katër vjeçare, si drejtorët me përformancën më të mirë në nivel lokal.

AAK mbetet e përkushtuar në fushatën zgjedhore në terren, gjithnjë në respektim të plotë të rekomandimeve nga institucionet shëndetësore dhe instruksionet e partisë nga niveli qëndror sa i përket pandemisë.
AAK në Gjilan punon dhe beson fuqishëm në fitoren e kandidatit për kryetar të Komunës së Gjilanit, Nazim Gagica dhe listës fituese për Kuvendin Komunal.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Raporti i Progresit, Rama: Në Evropë tani nuk ka oreks për zgjerim

Raporti i Progresit, Rama: Në Evropë tani nuk ka oreks për zgjerim

Pacolli padit Haraqinë për shpifje dhe fyerje, ia kërkon 120 mijë euro kompensim dëmi

Pacolli padit Haraqinë për shpifje dhe fyerje, ia kërkon 120 mijë euro kompensim dëmi

Shtrenjtohen biletat e autobusëve në Kosovë

Shtrenjtohen biletat e autobusëve në Kosovë

Merr pazarin në vlerë 1040 euro dhe nuk e kthen në kompani, policia heton rastin

Merr pazarin në vlerë 1040 euro dhe nuk e kthen në kompani, policia heton rastin

341 gjoba për mosrespektim ndaj masave antiCOVID

341 gjoba për mosrespektim ndaj masave antiCOVID

Gjendet i vdekur një person në Drenas, policia nis hetimet

Gjendet i vdekur një person në Drenas, policia nis hetimet

Rritet numri i pacientëve në Klinikën e Psikiatrisë, sidomos i të rinjve

Rritet numri i pacientëve në Klinikën e Psikiatrisë, sidomos i të rinjve

Vazhdon edhe sot gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt në Hagë

Vazhdon edhe sot gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt në Hagë

Kurti dhe Rizvanolli vizitojnë Trepçën

Kurti dhe Rizvanolli vizitojnë Trepçën

Të enjten mbahet takimi i grupeve teknike të Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve

Të enjten mbahet takimi i grupeve teknike të Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve

Klinaku: As në kohën e Jugosllavisë nuk kanë qëndruar njerëzit kaq gjatë në paraburgim

Klinaku: As në kohën e Jugosllavisë nuk kanë qëndruar njerëzit kaq gjatë në paraburgim

Mbyllet rruga në Brezovicë, ndalohet qarkullimi deri me këtë datë

Mbyllet rruga në Brezovicë, ndalohet qarkullimi deri me këtë datë

Escobar dhe Abazoviq takohen në Washington, flasin për Ballkanin Perëndimor

Escobar dhe Abazoviq takohen në Washington, flasin për Ballkanin Perëndimor

Kosovarët me më së shumti pasaporta zvicerane pas shtetasve të BE-së

Kosovarët me më së shumti pasaporta zvicerane pas shtetasve të BE-së

Sot mblidhet Komisioni për Buxhet

Sot mblidhet Komisioni për Buxhet

Pandemia COVID19 – 562 raste aktive dhe mbi 50 për qind e qytetarëve të Kosovës mbi 16 vjeç të vaksinuar me dy dozat

Pandemia COVID19 – 562 raste aktive dhe mbi 50 për qind e qytetarëve të Kosovës mbi 16 vjeç të vaksinuar me dy dozat