Musliu: Pas debaklit në Podujevë, Agim Veliu vështirë e gjen rrugën për në Kuvend

30.11.2020 13:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Musliu: Pas debaklit në Podujevë, Agim Veliu vështirë e gjen rrugën për në Kuvend

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka ngritur edhe njëherë shqetësimin se deputetët nuk po kanë mundësi të marrin përgjigje në pyetjet drejtuar ministrit të Punëve të Brendshme Agim Veliu, meqë i njëjti nuk paraqitet në Kuvend.

Musliu ka thënë se Veliu është një ministër i papërgjegjshëm.

“Është hera e tretë që vjen kjo pyetje dhe nuk e di ku me gjetë, dje e gjetën mediat kish qenë në Podujevë por sot nuk e di ku është ministri Agim Veliu, po besoj që pas debaklit që ka pësuar në Podujevë ka me pas goxha telashe me u kthejellë dhe me ditë rrugën për Kuvend, sido që të jetë unë i uroj shërim emocional në këto momente, meqenëse e kemi mundësinë me ja bë pyetjet parlamentare për çka jemi të thirrur por një njëri i papërgjegjshëm që ikë në çdo takim, nuk Meriton më shumë sesa të bëjmë hajgare më të”, tha Musliu.

Këtë deklaratë Ganimete Musliu e bëri në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, të koha e pyetjeve parlamentare, ku tha se për disa herë radhazi nuk është ministri që t’i përgjigjet pyetjeve të deputetëve./G.Kadrija

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti thotë se gjendja e mediave në Kosovë nuk është më e mira, por as më e keqja

Kurti thotë se gjendja e mediave në Kosovë nuk është më e mira, por as më e keqja

Bizneset kanë nevojë për përkrahjen e komunës

Bizneset kanë nevojë për përkrahjen e komunës

Alban Hyseni trashëgimtar i luftëtarit Hysen Hyseni (Zhuja), mbrojtësit të kufijve të Shqipërisë Etnike

Alban Hyseni trashëgimtar i luftëtarit Hysen Hyseni (Zhuja), mbrojtësit të kufijve të Shqipërisë Etnike

Sa i rëndësishëm është investimi i gazit natyror të cilit qeveria ia mbylli derën

Sa i rëndësishëm është investimi i gazit natyror të cilit qeveria ia mbylli derën

Targat e përkohshme mbeten ende në qarkullim

Targat e përkohshme mbeten ende në qarkullim

Nazim Gagica dhe Selami Xhemaili, lirojnë pozitat të cilat i kanë drejtuar në mandatin katër vjeçar

Nazim Gagica dhe Selami Xhemaili, lirojnë pozitat të cilat i kanë drejtuar në mandatin katër vjeçar

Miratohet marrëveshja me Kosovën për rregullat e trafikut lokal të kufirit

Miratohet marrëveshja me Kosovën për rregullat e trafikut lokal të kufirit

Dega e LDK’së në Prizren akuzon se VV’ja atje po blen vota me nga dy thasë miell

Dega e LDK’së në Prizren akuzon se VV’ja atje po blen vota me nga dy thasë miell

Mësohet arsyeja e rrahjes: Familjarët e zënë kryefamiljarin me të dashur – atë e bëjnë për spital

Mësohet arsyeja e rrahjes: Familjarët e zënë kryefamiljarin me të dashur – atë e bëjnë për spital

Kryeministri malazez midis presionit të brendshëm dhe pritjeve të Perëndimit 

Kryeministri malazez midis presionit të brendshëm dhe pritjeve të Perëndimit 

Diell verorë dhe riga shiu edhe të dielën

Diell verorë dhe riga shiu edhe të dielën

Në bisht të tiganit e fsheh drogën, tenton ta fus në burgun e Dubravës

Në bisht të tiganit e fsheh drogën, tenton ta fus në burgun e Dubravës

Kryeministri malazez midis presionit të brendshëm dhe pritjeve të Perëndimit

Kryeministri malazez midis presionit të brendshëm dhe pritjeve të Perëndimit

Drenori shpalos projektet për Drenasin

Drenori shpalos projektet për Drenasin

Masa të rrepta sigurie në prag të tubimit para Kapitolit

Masa të rrepta sigurie në prag të tubimit para Kapitolit

Para zgjedhjeve, kryetarët e komunave ndajnë mijëra leje për ndërtim

Para zgjedhjeve, kryetarët e komunave ndajnë mijëra leje për ndërtim