Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

15.09.2021 14:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Trajneri i Romës, Jose Mourinho ka folur në konferencë për shtyp para ndeshjes ndaj CSKA Sofia për Ligën e Konferencës.

Roma është duke kaluar një sezon të mrekullueshëm nën urdhrat e teknikut portugez, ku kanë fituar pesë ndeshjet e para.

“Pesë ndeshje nuk janë 15-të, nuk ka arsye të jeni shumë optimist dhe pozitivë”.

“Tifozët janë të lumtur, por ata gjithashtu duhet të balancohen dhe të kuptojnë se jemi duke punuar që dy muaj. Gjithmonë iu them lojtarëve se gjithçka nën 100 për qind është asgjë, ne duhet të vazhdojmë me ambicien e njëjtë”.

“Lojtarët nuk e dinë kush do luajë, do këtë ndryshime krahasuar me ndeshjen e kaluar. E rëndësishme është të mbajmë strukturën e mirë dhe të sigurojmë rezultat pozitiv”.

Në fund, Mourinho tregoi se është i fokusuar në Seria A para Ligës së Konferencës.

“Si një asistent te Barcelona e fitova Kupën në vitin 1997. Do doja ta fitoja, por jemi vetëm në ndeshjet e para”.

“Nuk dua të jem gënjeshtarë dhe të them nuk më intereson, por liga është shumë më e rëndësishme për ne, është shumë më e rëndësishme se Liga e Konferencës. Dua që skuadra të këtë mentalitetin që ndeshja e radhës të jetë e rëndësishme, edhe në Angli, në katër gara e bëra këtë”, përfundoi Mourinho.

Nesër, Roma do përballet me Sofian.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Organizohet forumi për hapjen e Kanalit Olimpik

Organizohet forumi për hapjen e Kanalit Olimpik

Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë – Gjeorgji

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë – Gjeorgji

Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në Fadil Vokrri

Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në Fadil Vokrri

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi