Mot me vranësira dhe diell për dy ditët e ardhshme

E publikuar: 07/07/2022 14:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Në Kosovë, për dy ditët e ardhshme, do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës thuhet se vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu të karakterit frontal.

“Sasitë e reshjeve më të fokusuara parashihen ne veri dhe perëndim të Dukagjini, deri sa pjesët tjera parashihen të kenë sasi më të pakta të reshjeve. Kjo situatë meteorologjike do të krijoj kushte që në zona të kufizuar të ketë mundësi për reshje breshëri”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë, mesatare dhe lokalisht e fortë ,nga drejtimi i veriperëndimit”, thuhet në njoftim.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!