Mot i vranët dhe me reshje të lehta bore për vikend

E publikuar: 28/01/2023 08:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celzsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë Celzius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Kurse, të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celzius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 dei 1 gradë Celzius,