Momenti kur Merkel sa nuk ia hoqi pallton Erdoganit

22.01.2020 14:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Momenti kur Merkel sa nuk ia hoqi pallton Erdoganit

Ditë më parë në Gjermani janë takuar lider të ndryshëm botërorë, të cilët kanë bisedua rreth gjendjes në Libi.

Kancelaria gjermane Angla Merkel dhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB, Guterres, kanë pritur në Berlin, liderët nga e gjithë bota, të cilët biseduan rreth gjendjes në Libisë, ku i pranishëm ishte edhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Por ajo çfarë ka rënë në sy nga ky takim është, momenti i arritjes së Erdoganit në Berlin, teksa pritet nga kancelaria gjermane Merkel.

Pas përshëndetjes dhe shtrëngimit të duarve, siç e donë zakoni, bëhet një foto nga mikpritësi, që në këtë rasti ishte Merkel dhe Guterres, ku për një moment Erdogan vendos ta largoj pallton, dhe për një moment Merkel për pak sa nuk ia zgjatë duar që t’ia heq.

Në videon e më poshtme mund ta shihni me qartë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mitrovica do të ndajë nga 100 euro për çdo fëmijë të lindur në vitin 2020

Mitrovica do të ndajë nga 100 euro për çdo fëmijë të lindur në vitin 2020

3 të vdekur dhe 205 raste të reja me COVID-19

3 të vdekur dhe 205 raste të reja me COVID-19

Telekomi reagon pas bllokimit të xhirollogarive: U shkel marrëveshja, po na rrezikohet funksionimi

Telekomi reagon pas bllokimit të xhirollogarive: U shkel marrëveshja, po na rrezikohet funksionimi

Bllokohen xhirollogaritë e Telekomit

Bllokohen xhirollogaritë e Telekomit

Vjedhja e mbi 2 milionë eurove, Kadri Shala dorëzohet në Polici

Vjedhja e mbi 2 milionë eurove, Kadri Shala dorëzohet në Polici

“Flaka e Janarit” merr statusin e mbrojtjes së trashëgimisë shpirtërore

“Flaka e Janarit” merr statusin e mbrojtjes së trashëgimisë shpirtërore

Ja cili deputet e quan Ahmet Shalën “troftë” me pika të kuqe

Ja cili deputet e quan Ahmet Shalën “troftë” me pika të kuqe

Vullnetarja nga Qendra e Karantinës: I ndjeri Agon Musliu ka deklaruar se nuk ka ndonjë sëmundje

Vullnetarja nga Qendra e Karantinës: I ndjeri Agon Musliu ka deklaruar se nuk ka ndonjë sëmundje

185 raste aktive dhe 8 pacientë në hospitalizim me COVID-19 në Gjilan

185 raste aktive dhe 8 pacientë në hospitalizim me COVID-19 në Gjilan

Shala: Nuk ka qenë e domosdoshme shitja e tokave me çmim të lirë

Shala: Nuk ka qenë e domosdoshme shitja e tokave me çmim të lirë

Punëtores së “Elkosit” i grabiten mbi 10 mijë euro pranë bankës në Fushë Kosovë

Punëtores së “Elkosit” i grabiten mbi 10 mijë euro pranë bankës në Fushë Kosovë

Testi i ri për Covid-19, përgjigja del vetëm për 12 minuta

Testi i ri për Covid-19, përgjigja del vetëm për 12 minuta

Pesë persona rrihen mes vete në Fushë Kosovë

Pesë persona rrihen mes vete në Fushë Kosovë

Si mund t’i menaxhojmë problemet dhe krizat e rrjeteve sociale

Si mund t’i menaxhojmë problemet dhe krizat e rrjeteve sociale

Shala: Nuk janë të shkatërruara dokumentet e privatizimit, ato janë të ruajtura në arkivat elektronike

Shala: Nuk janë të shkatërruara dokumentet e privatizimit, ato janë të ruajtura në arkivat elektronike

A ndikon papunësia në shëndetin mendor apo shëndeti mendor në papunësi?

A ndikon papunësia në shëndetin mendor apo shëndeti mendor në papunësi?