Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

10.12.2020 19:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

Një burrë është akuzuar se ka qëlluar për vdekje me thikë ish-të dashurën e tij fituese të konkurseve të bukurisë, pasi ajo kërkoi të ndahej prej tij.

Gjyqi i 31-vjeçarit Rafael Fernandez Rodrigues, nisi dje në Brazil për vrasjen makabre të Kimberly Karen Mota de Oliveira.

Mediat lokale thonë se familja e Oliveira kishte dëgjuar për herë të fundit prej saj më 10 maj, kur u kishte thënë se ishte me Rodrigues.

Ditën tjetër familjarët shkuan ta kërkonin në apartamentin e saj por aty nuk kishte asnjeri. Policia më vonë i informoi se kishte gjetur trupin e vajzës.

Rodrigues akuzohet se ka vrarë Oliveira, fituese e konkurrimit Miss Manicoré në 2019, gjatë një tërbimi xhelozie më 12 maj kur i tha se do ta linte.

Trupi i saj ishte gjetur brenda apartamentit të Rodrigues së bashku me thikën e përdorur për krimin, sipas mediave lokale, ndërsa Rodrigues u arrestua më 15 maj, tre ditë pas vrasjes.

Vrasësi u gjet i fshehur në një kasolle në shtetin verior brazilian Roraima, pranë kufirin me Venezuelën.

Policia tha se ai do të kalonte kufirin për në Venezuelë dhe më tej do të tentonte të largohej në Spanjë.

Rodrigues kishte njohur Oliveira në një bar të zonës dhe ata shoqëroheshin prej dy muajsh.

22-vjeçarja Oliveira studionte për dentiste dhe gjithashtu do të konkurronte në Miss Amazona. Gjyqi vazhdon./tch

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Pasi shpalli divorcin Bill Gates deklarohet: Ishte martesë pa dashuri

Pasi shpalli divorcin Bill Gates deklarohet: Ishte martesë pa dashuri

Liga Premier shet të drejtat televizive për 5.2 miliardë euro

Liga Premier shet të drejtat televizive për 5.2 miliardë euro

“Copën e bakllaves kam me hangër për ty”, Adelina rrënqeth me dedikimin për babain e ndjerë

“Copën e bakllaves kam me hangër për ty”, Adelina rrënqeth me dedikimin për babain e ndjerë

Llapi e dërgon trofeun e Kupës së Kosovës në xhami gjatë faljes së Bajramit

Llapi e dërgon trofeun e Kupës së Kosovës në xhami gjatë faljes së Bajramit

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën