Ministri i Financave: Mësimi nis nesër, grevistët do të pezullohen nga paga

E publikuar: 31/08/2022 17:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë të (jashtë)zakonshme, sot pasdite, ka përsëritur kërcënimin e tij se mësimdhënësit të cilët do të mbajnë grevë nuk do të paguhen.

Murati “njoftoi” se mësimi do të fillojë nesër më 1 shtator, një njoftim që e kishte bërë ministrja e dikasterit përkatës, në një konferencë paradite.