Milani rikthehet te fitoret, mposhtë Bolognën në udhëtim

29.04.2018 17:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Milani rikthehet te fitoret, mposhtë Bolognën në udhëtim

Milani është rikthyer te fitoret pasi ka mposhtur Bolognën në udhëtim 0-1.

Vendasit e nisën më mirë ndeshjen ku edhe arritën të shënonin një gol në minutën e 19-të.

Ishte sulmuesi argjentinas, Rodrigo Palacio që shënoi por që goli u anulua me VAR për shkak të pozitës jashtë loje.

Milani u rikthye dhe arriti të kalonte në epërsi në minutën e 34-të kur Patrick Cutrone asistoi bukur te Hakan Calhanoglu i cili me një goditje të saktë shënoi për 0-1.

Milani nuk u ndal dhe arriti të shënonte edhe golin e dytë në pjesën e parë.

Kësaj radhe Hakan Calhanoglu asistoi bukur ndërsa Bonaventura realizoi për 0-2.

(Photo Press/Getty Images)

Edhe në pjesën e dytë Milani luajti më bukur dhe pati dy raste të mira me Calabrian dhe Suson por pa sukses.

Bologna arriti ta ngushtoi epërsinë në 1-2 në minutën e 75-të nëpërmjet mbrojtësit De Maio.

Deri në fund dy skuadrat kishin disa gjysmë raste por që portat më mbetën të pa prekura.

Kësisoj Milani rikthehet te fitorja pas pesë ndeshjeve pa arkëtuar tri pikë.

Davide Calabria . (Photo /Getty Images)

Me këto tri pikë Rossonerët mbetën në pozitën e shtatë në tabelë me 57 pikë të grumbulluara.

Në javën e ardhshme Milan takohet me Veronën ndërsa Bologna luan në udhëtim te Juventusi. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton