Milan Radojiçiq dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi

E publikuar: 25/09/2023 21:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Krimineli serb, Milan Radojiçiq, i dyshuar për pjesëmarrje në sulmin e djeshëm terrorist ndaj autoriteteve kosovare në Banjskë, dyshohet të jetë plagosur.

Siç qarkullojnë disa raportime në platformën X nga media boshnjake ‘Istraga’, thuhet se ai ndodhet në Serbi duke u trajtuar.

Lidhur me këtë rast, ende asgjë nuk është konfirmuar zyrtarisht, por ajo çfarë dihet është se dokumente të tij u gjetën në makinat e sekuestruara nga Policia e Kosovës.