Miku i Angelina Jolie zbulon sekretet e saj të fëmijërisë

31.07.2020 22:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Miku i Angelina Jolie zbulon sekretet e saj të fëmijërisë

Aktorja e njohur Angelina Jolie dikur ishte një vajzë e zakonshme, e cila pëlqente të kalonte kohën me shoqërinë e saj, dhe fantazonte për të dashurin me të cilin ishte dashuruar.

Njëra nga shokët e saj, me të cilën shkoi në shkollë të mesme, ka dhënë detaje të shumta nga ajo periudhë, si letra, kartolina, të gjitha me kusht që ai të mbetet anonim.

“Ajo ishte një person i mrekullueshëm dhe miqësia jonë ishte perfekte. Njerëzit nuk e kuptojnë se ajo ka qenë gjithmonë një humanitare e shkëlqyer. E çmendur dhe e çuditshme, por një humanitare. Duke qenë nga një familje më e pasur se ne, ajo gjithmonë do të ndante gjëra me mua dhe miq të tjerë dhe nuk mund të kalonte pranë të pastrehëve pa i ofruar ushqim ose para. Kjo ishte kur ajo ishte 14-vjeç, kështu që nuk është për t’u habitur që ajo është ende ndihmon refugjatët në të gjithë botën”, tha ai për mediat e huaja.

“Ne vazhdimisht bënim festa, pinim. Ata hipnin me autobus dhe ajo gjithmonë bënte gjëra të çmendura, të cilat ishin e kundërta e ekipit nga Beverly Hills. Ne u veshëm me të zeza dhe e quajtëm veten anarkistë, nuk donim të voziteshim me makina të shtrenjta dhe shoqëroheshim me njerëzit që abuzoheshin në shkollë”, shton ai.

Në një nga kartolinat e vitit 1989, Angelina përshkroi burrin që e tërhoqi. Ajo ishte vetëm 14-vjeç.

“Ai është një fotograf që takova sot dhe askush nuk e di se unë e dua atë. Ai tha se dëshiron të punojë me mua, shpresoj se do të bëhet e vërtetë sepse e dua vërtet atë. Ai është i përsosur – i gjatë, i dobët, me flokë të zeza dhe që jeton në një studio! Unë mendoj se është homoseksual. Çfarë të bësh, ishin fjalët e saj”.

“Takova një zotëri të përsosur! Unë nuk e di emrin e tij, por ai puth në mënyrë të përsosur. Nuk do ta shoh më kurrë!”, ishte thënë Angelina.

I njëjti burim, i cili vendosi gjithçka në media, preku edhe nënën e saj, e cila vdiq nga kanceri i gjirit, dhe kishte rregulla dhe porosi të veçanta për vajzën e saj: nëna e Angelina urdhëroi vajzën e saj të merrte pilula kontraceptive që nga mosha 15- vjeç, që asaj nuk i pëlqente fare.

“Ajo ishte shumë e mërzitur që nëna e saj i dha ato pilula dhe i ndaloi të dashurit të saj të flejë në dhomën e saj. Angelina u rebelua dhe bëri të kundërtën – ajo nuk donte të flinte me të dhe hodhi pilulat në tualet. Nëna e saj donte që ajo të ishte e lezetshme dhe na lejoi të bëjmë atë që donim. Nëse do të donim të rriheshim dhe të pinim, mund të ishim në shtëpinë e tyre, pasi asaj i pëlqente të na mbante nën kontroll”, shpjegoi ai.

Ndërsa ishte në kushte të mira me nënën e saj, ajo kurrë nuk gjeti një gjuhë të përbashkët me babanë e saj, dhe ata u tjetërsuan më tej nga fakti se ai e tradhtoi nënën e saj. Ajo ishte aq e zemëruar sa që hodhi nga dritarja kompjuterin që i kishte dhënë babai i saj, gjë që ishte një çështje prestigji në atë kohë.

Është gjithashtu e pazakontë që ajo dëshironte të fotografohej në varreza, dhe ajo ëndërronte të bëhej organizatore e varrimit, kështu që ajo edhe mbaroi një kurs balsamimi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vildania i tregon të gjitha në të brendshme transparente

Vildania i tregon të gjitha në të brendshme transparente

Bella Hadid duket tërheqëse në veshje sportive

Bella Hadid duket tërheqëse në veshje sportive

“E imja”, Atdheu me dedikim dashurie për Sarën

“E imja”, Atdheu me dedikim dashurie për Sarën

Jennifer Lopez nënshkruan me Netflix për filmin “Atlas”

Jennifer Lopez nënshkruan me Netflix për filmin “Atlas”

Tre shtetas të Serbisë hyjnë ilegalisht në Kosovë, arrestohen nga policia

Tre shtetas të Serbisë hyjnë ilegalisht në Kosovë, arrestohen nga policia

Bebe Rexha ‘ngacmon’ me foto nga prapa gjatë mbrëmjes romantike me të dashurin

Bebe Rexha ‘ngacmon’ me foto nga prapa gjatë mbrëmjes romantike me të dashurin

Aurela Hoxha thyen heshtjen pas raportimeve se u bë nënë

Aurela Hoxha thyen heshtjen pas raportimeve se u bë nënë

Ministrja Haxhiu raporton para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane

Ministrja Haxhiu raporton para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane

“Kisha 1 vit e gjysmë i lidhur, hyra për famë”, ish-konkurrenti i ‘Përputhen’ plas ‘bombën’

“Kisha 1 vit e gjysmë i lidhur, hyra për famë”, ish-konkurrenti i ‘Përputhen’ plas ‘bombën’

Kida shfaqet joshëse nga Las Vegas

Kida shfaqet joshëse nga Las Vegas

FFK nuk e shkarkon Eroll Salihun, vazhdon punën me Agim Ademin

FFK nuk e shkarkon Eroll Salihun, vazhdon punën me Agim Ademin

Morena shfaq barkun e tonifikuar

Morena shfaq barkun e tonifikuar

Konkurrenti i “Për’puthen” nuk përmbahet, tenton të puthë ‘me zor’ Shqipen në mes të studios

Konkurrenti i “Për’puthen” nuk përmbahet, tenton të puthë ‘me zor’ Shqipen në mes të studios

Arta Elezaj sjell pamje nga festa e ditëlindjes

Arta Elezaj sjell pamje nga festa e ditëlindjes

Lulzim Basha rizgjidhet kryetar i PD-së

Lulzim Basha rizgjidhet kryetar i PD-së

Kjo grua nga Ferizaj është zhdukur, nëse dini diçka për të lajmërojeni policinë

Kjo grua nga Ferizaj është zhdukur, nëse dini diçka për të lajmërojeni policinë