Mësohen arsyet pse Khabib Nurmagomedov përfundoi në spital pas duelit me Justin Gaethje

25.10.2020 15:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mësohen arsyet pse Khabib Nurmagomedov përfundoi në spital pas duelit me Justin Gaethje

Khabib Nurmagomedov e mposhti me lehtësi rivalin e tij Justin Gaethje në kategorinë MMA, duel ky i zhvilluar të shtunën në mbrëmje, raporton KosovaPress.

Gaethje i bëri ballë Khabibit vetëm deri në raundin e dytë, atëherë kur Khabib në stilin e tij e vuri nën kthetra dhe e detyroi të dorëzohet.

Por, përkundër se doli triumfues, Khabib nuk ka shpëtuar pa lëndime serioze nga ky dyluftim dhe ishte i detyruar të shtrihej në spital.

Tani, presidenti i UFC, Dana Ëhite, ka zbuluar se cila ishte gjendja e Khabib Nurmagomedov pas duelit me Justin Gaethje.

“Khabib Nurmagomedov ka thyer këmbën dhe është dërguar në spital, edhe pse ishte fitues i këtij dueli.”

“Mendoj se ai ka thyer dy gishtat e këmbës, një kockë dhe këmbën e tij”, ka thënë Ëhite pas ndeshjes.”

“Kjo është ajo që më kanë thënë nga këndi i tij”, shtoi presidenti i UFC.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura

Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve

Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve

FFK njofton nëse Shefki Kuqi do të marr drejtimin e Kombëtares së Kosovëss U-21

FFK njofton nëse Shefki Kuqi do të marr drejtimin e Kombëtares së Kosovëss U-21

​Pamje shqetësuese: Shkel me traktor qenin qëllimisht – (Video)

​Pamje shqetësuese: Shkel me traktor qenin qëllimisht – (Video)

Ju mund ta përdorni aspirinën në shumë mënyra befasuese! A e dini këtë?

Ju mund ta përdorni aspirinën në shumë mënyra befasuese! A e dini këtë?

Nis Java e Kuzhinës italiane në Kosovë

Nis Java e Kuzhinës italiane në Kosovë

Ndërron jetë kapiteni legjendar i Manchester United

Ndërron jetë kapiteni legjendar i Manchester United

​Po shkëlqen me Interin, gjiganti evropian e do Romelu Lukakun

​Po shkëlqen me Interin, gjiganti evropian e do Romelu Lukakun

Çka është mjegulla e trurit dhe si trajtohet ajo?

Çka është mjegulla e trurit dhe si trajtohet ajo?

​Në Francë vriten 1000 vizona për shkak të virusit korona

​Në Francë vriten 1000 vizona për shkak të virusit korona

Publikohen formacionet zyrtare Napoli – Milan

Publikohen formacionet zyrtare Napoli – Milan

Telashe serioze për Ronald Koeman, humb dy yjet e skuadrës për së paku dy muaj

Telashe serioze për Ronald Koeman, humb dy yjet e skuadrës për së paku dy muaj