Mehaj: Së shpejti marrëveshje teknike në fushën e mjekësisë ushtarake me Italinë

E publikuar: 14/07/2022 14:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se Forcat e Sigurisë së Kosovës do të vazhdojnë drejtë sukseseve të reja.

Mehaj, mes tjerash, ka thënë se së shpejti do të bëjnë një marrëveshje teknike në fushën e mjekësisë ushtarake me forcat e Italisë, njofton Klankosova.tv.

“Së shpejti Marrëveshja teknike në fushën e mjekësisë ushtarake në mes forcave italiane dhe forcave tona. Falënderim dhe mirënjohje e lartë për përkrahjen e vazhdueshme të ministrisë së mbrojtjes dhe forcave të armatosura italiane. Vazhdojmë drejtë sukseseve të reja!”, ka shkruar Mehaj në Facebook.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!