Mehaj në vizitë zyrtare në Amerikë, do të ketë takime në Pentagon e Departament të Shtetit

11.10.2021 13:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mehaj në vizitë zyrtare në Amerikë, do të ketë takime në Pentagon e Departament të Shtetit

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se këtë të hënë ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Mehaj thotë se gjatë kësaj vizite që do të zgjasë një javë do të takohet me autoritetet më të larta të Departamentit të Mbrojtjes në Pentagon dhe në Departamentin e Shtetit.

“Vizitë shumë e rëndësishme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sot me delegacionin tim, kam udhëtuar për vizitë zyrtare në SHBA.

Gjatë kësaj vizite njëjavore do të takohem me autoritetet më të larta të Departamentin të Mbrojtjes në Pentagon dhe në Departamentin e Shtetit”.

“Gjithashtu gjatë kësaj vizite do të takohem edhe me zyrtarë të lartë të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Byrosë së Gardës Kombëtare Amerikane, Këshillit Atlantik, Qendrës për Studime Strategjike dhe Ndërkombëtare, Agjencisë për Bashkëpunim të Sigurisë së Mbrojtjes, si dhe do të marrim pjesë në Panairin e Shoqatës së Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara”.Tutje ministri Mehaj bën të ditur se gjatë vizitës do të takohet edhe me përfaqësuesit e shërbimit diplomatik të vendit tonë si dhe përfaqësuesit e komunitetit shqiptaro-amerikan.“SHBA , ishin , janë dhe do të jenë gjithmonë miqtë dhe partneri ynë i pazëvendësueshëm. Me besimin e plotë, sikur deri më tash, do të rrugëtojmë së bashku dhe të vendosur drejtë realizimit të vizionit tonë euroatlantik. Zoti e bekoftë gjithmonë miqësinë tonë të përjetshme!”, ka shkruar Mehaj në rrjetin social Facebook.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shkupi dhe Sofja në kërkim të një shansi të ri për marrëveshje

Shkupi dhe Sofja në kërkim të një shansi të ri për marrëveshje

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

Pas Thaçit, ZPS kundërshton edhe lirimin e Veselit, Krasniqit e Selimit

Pas Thaçit, ZPS kundërshton edhe lirimin e Veselit, Krasniqit e Selimit

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Vdes në spitalin e Pejës 71 vjeçari i dënuar për vrasje të rëndë

Vdes në spitalin e Pejës 71 vjeçari i dënuar për vrasje të rëndë

Shefqet Krasniqi thotë se kijameti është afër: Një nga shenjat ndërtimi i pallateve të mëdha

Shefqet Krasniqi thotë se kijameti është afër: Një nga shenjat ndërtimi i pallateve të mëdha

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen e parave të bankës në rrugën Prishtinë-Gjilan

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen e parave të bankës në rrugën Prishtinë-Gjilan

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

BE thirrje Serbisë: Të lejohen ministrat nga Kosova ta vizitojnë Preshevën

BE thirrje Serbisë: Të lejohen ministrat nga Kosova ta vizitojnë Preshevën

Pa certifikatë vaksinimi me të dyja dozat s’ hyn në punë në institucione publike

Pa certifikatë vaksinimi me të dyja dozat s’ hyn në punë në institucione publike

Bajrami: Nuk besoj se duhet të kemi zgjedhje të jashtëzakonshme

Bajrami: Nuk besoj se duhet të kemi zgjedhje të jashtëzakonshme

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Specialja kundërshton garancinë e Policisë për lirimin e Thaçit, (keq)përdorë një foto me ish-drejtorin e Policisë

Specialja kundërshton garancinë e Policisë për lirimin e Thaçit, (keq)përdorë një foto me ish-drejtorin e Policisë

A e dini cila është lidhja familjare në mes të Bashkim Jasharit dhe Rrahman Ramës?

A e dini cila është lidhja familjare në mes të Bashkim Jasharit dhe Rrahman Ramës?

Për dy qese plastike, qytetarët do të paguajnë aq sa kushton një bukë 

Për dy qese plastike, qytetarët do të paguajnë aq sa kushton një bukë 

Këto janë masat e reja antiCOVID që do të votohen në mbledhjen e sotme të qeverisë

Këto janë masat e reja antiCOVID që do të votohen në mbledhjen e sotme të qeverisë