Mediat greke postojnë videon 3D: Si hynë hajdutët në shtëpi dhe mbytën në mënyrë makabre 20-vjeçaren

13.05.2021 23:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mediat greke postojnë videon 3D: Si hynë hajdutët në shtëpi dhe mbytën në mënyrë makabre 20-vjeçaren

Gazetarët e “Mega tv” interpretojnë videon 3D që skematizon mënyrën se si mendohet të jetë bërë grabitja.

Ata tregojnë se hajdutët hynë nga porta e pasme e shtëpisë, që nuk ishte e rrethuar. Ndërkohë, tregojnë se ngjitur me shtëpinë e çiftit, ndodhet një banesë e pabanuar, ç’ka dyshohet se ka favorizuar grabitësit.
Në fillim, kanë lidhur burrin, i cili ndodhej në sallon dhe më pas kanë hyrë në dhomën, ku ndodhej 20-vjeçarja me foshnjën, në shtrat. Vajza ushtrohej në kick bock dhe sapo ka parë kriminelët, ka bërë rezistencë, por kjo nuk ka zgjatur shumë. Të renë e kanë mbytur, duke i mbyllur gojën me një leckë dhe duke i bllokuar hundët.

Ndërkohë, një banor i zonës, ka dëshmuar se disa ditë më parë, ka parë një burrë rreth të pesëdhjetave nëpër rrugët e lagjes.

Sipas ekspertëve, vrasësit kanë ardhur me plan në banesë domethënë e kanë ditur shumë mirë se ku shkojnë. Ndërkohë, në videon 6-minutëshe, gazetarët theksojnë se “sa të pashpirt kanë qenë autorët, që kanë arritur të kryejnë një akt të tillë mafioz”.

Sipas ekspertizës, ndaj viktimës, është ushtruar shumë forcë. Më tej, gazetarët hedhin dyshime se grabitësit kanë qenë nën efektit e lëndëve narkotike, pasi kështu mund të shpjegohet një makabritet i tillë.

Ngjarja e rëndë, që tronditi shtetin helen, ndodhi në 11 maj, në lagjen Glika Nera të Athinës. Vajza me origjinë britanike, u vra pranë foshnjës 11-muajshe.

Grabitësit mbytën dhe qenin e familjes, lehjet e të cilit ngritën në alarm lagjen, por pavarësisht se fqinjët njoftuan policinë se diçka po ndodhte në banesën e çiftit, nuk u bë e mundur mbërritja në kohë.

Ndërkohë, nesër, në ishullin Alonisos ku Karolain është rritur, do të bëhet varrimi i nënës fatkeqe.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vdes ish-drejtori i Spitalit të Gjilanit, Nysret Hajrullahu

Vdes ish-drejtori i Spitalit të Gjilanit, Nysret Hajrullahu

Gjobitet zyrtari policor që tejkaloi në vijë të plotë në magjistralen Ferizaj-Gjilan

Gjobitet zyrtari policor që tejkaloi në vijë të plotë në magjistralen Ferizaj-Gjilan

A është normale të transmetohet seriali “Çka ka shpija” në RTK? Kështu përgjigjet Mentor Shala

A është normale të transmetohet seriali “Çka ka shpija” në RTK? Kështu përgjigjet Mentor Shala

Norvegjia ia dhuron Kosovës 180 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

Norvegjia ia dhuron Kosovës 180 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

Cakaj thotë se nuk është dhe nuk synon të bëhet pjesë e asnjë partie politike në Kosovë

Cakaj thotë se nuk është dhe nuk synon të bëhet pjesë e asnjë partie politike në Kosovë

Valon Syla: Po kërkohet ndërrimi i shefave të RTK-së, ka nisur fushata

Valon Syla: Po kërkohet ndërrimi i shefave të RTK-së, ka nisur fushata

“Ndoshta vetë e ke gjuajtur bombën për të akuzuar VV-në” / Përplasen ashpër Shala dhe Kadaj-Bujupi

“Ndoshta vetë e ke gjuajtur bombën për të akuzuar VV-në” / Përplasen ashpër Shala dhe Kadaj-Bujupi

Gjinovci për heqjen e polisës: Qeverisë Kurti i shtohet edhe një minus, për dy vite me këso zgjidhje bëjnë minusa sa PDK’ja

Gjinovci për heqjen e polisës: Qeverisë Kurti i shtohet edhe një minus, për dy vite me këso zgjidhje bëjnë minusa sa PDK’ja

Bashkimi Evropian nuk hap negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Bashkimi Evropian nuk hap negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Sofja nuk e ndryshon qëndrimin ndaj Shkupit

Sofja nuk e ndryshon qëndrimin ndaj Shkupit

Kurti para ministrit Italian: Njohja e Kosovës nga Serbia e domosdoshme, s’do të ketë përsëritje të tragjedive

Kurti para ministrit Italian: Njohja e Kosovës nga Serbia e domosdoshme, s’do të ketë përsëritje të tragjedive

Konjufca: Kosova përherë mirënjohëse ndaj kontributit të Italisë

Konjufca: Kosova përherë mirënjohëse ndaj kontributit të Italisë

Serbia po pretendon se ofroi vaksina për krejt shqiptarët në Kosovë

Serbia po pretendon se ofroi vaksina për krejt shqiptarët në Kosovë

Japonia i dhuron Kosovës pajisje mjekësore në vlerë 810 mijë euro

Japonia i dhuron Kosovës pajisje mjekësore në vlerë 810 mijë euro

Ministri i Jashtëm i Italisë: Kosova nuk duhet të ketë frikë nga dialogu me Serbinë

Ministri i Jashtëm i Italisë: Kosova nuk duhet të ketë frikë nga dialogu me Serbinë

Deputetja e VV-së përshkruan situatën në Samitin në Turqi: Serbia pati fjalë fyese, shtetet e rajonit nuk i duartrokitën

Deputetja e VV-së përshkruan situatën në Samitin në Turqi: Serbia pati fjalë fyese, shtetet e rajonit nuk i duartrokitën