Mbyllet me rezultat të papritur spektakli ndërmjet Trepçës 89’ dhe Ballkanit

25.10.2020 16:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbyllet me rezultat të papritur spektakli ndërmjet Trepçës 89’ dhe Ballkanit

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Trepçës 89’ dhe Ballkanit e zhvilluar të dielën në kuadër të xhiros së tetë të Superligës së Kosovës, raporton KosovaPress.

Rezultati në fund ishte befasues, me skuadrën vendase e cila bëri një paraqitje fantastike sidomos në minutat e fundit të takimit dhe arriti të nxjerrë një fitore 4-3 përballë Ballkanit.

Në fakt, ishin mysafirët ata të cilët dukej sikur e siguruan fitoren kur krijuan epërsi prej tre golave përmes Gripshit në minutën e 39, Krasniqit 47’ dhe Mirlind Dakut 55’.

Por, vendasit nuk u dorëzuan duke bërë një rikthim senzacional dhe duke realizuar katër gola brenda 25 minutave për ta fituar ndeshjen.

Golat për Trepçën 89’ u realizuan nga Sie (dy gola) Nimani dhe

Pas tetë xhirove, Ballkani kryeson tabelën me 19 pikë, kurse Trepça 89’ pozicionohet në vendin e gjashtë me 11 pikë të mbledhura.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Limaj: Zëdhënësi i lirisë sonë në burg, zëdhënësi i Millosheviqit president

Limaj: Zëdhënësi i lirisë sonë në burg, zëdhënësi i Millosheviqit president

Limaj: Pa Thaçin, Krasniqin, Veselin, Selimin nuk do të kishte UÇK

Limaj: Pa Thaçin, Krasniqin, Veselin, Selimin nuk do të kishte UÇK

Vetëvrasje në Kremlin: Truproja i Putinit gjendet i vdekur?

Vetëvrasje në Kremlin: Truproja i Putinit gjendet i vdekur?

Abazi për LDK-në: A e kanë kuptuar këta që nuk i do populli?

Abazi për LDK-në: A e kanë kuptuar këta që nuk i do populli?

Gjysmëvjetori mund të përfundojë para kohe

Gjysmëvjetori mund të përfundojë para kohe

Haskuka flet për gjendjen me Covid-19 në Prizren, kritikon masat e qeverisë

Haskuka flet për gjendjen me Covid-19 në Prizren, kritikon masat e qeverisë

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

​A e dëmton testi COVID-19 trurin tonë?

​A e dëmton testi COVID-19 trurin tonë?

​Përfundon mbledhja e LDK-së, Gashi thotë se janë të gatshëm për zgjedhje

​Përfundon mbledhja e LDK-së, Gashi thotë se janë të gatshëm për zgjedhje

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

​A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19?

​A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19?

​Shumica e shkollave sot në pushim, nuk respektuan vendimin e Qeverisë

​Shumica e shkollave sot në pushim, nuk respektuan vendimin e Qeverisë

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

Shpend Ahmeti: Prej nesër Trafiku urban falas

Shpend Ahmeti: Prej nesër Trafiku urban falas

​Gashi: Isa Mustafa e ka për obligim të gjejë zgjidhje për presidentin

​Gashi: Isa Mustafa e ka për obligim të gjejë zgjidhje për presidentin

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën